Prisiminimai apie projektą „Sek paskui bitę, nuseksi į medų“ 

Ingrida Karalienė
,
vyresnioji neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) mokytoja

Darbštumas, drausmė, tvarkingumas – svarbiausi bitės bruožai. Tai aktualu ir žmogui. Šių savybių galima pasimokyti iš bičių stebint jų gyvenimą iš arčiau. Todėl, pasitelkus senąjį lietuvių bitininkystės amatą, aš, Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ vyresnioji neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) mokytoja I. Karalienė, ir logopedė D. Urbonienė vykdėme projektą „Sek paskui bitę, nuseksi į medų“, kurio tikslas – ugdyti vaikų komunikavimo, pažinimo, sveikatos saugojimo ir menines kompetencijas, pasitelkiant lietuvių bitininkystės amatą.

 

Birželio–rugpjūčio mėnesiais vaikams buvo sudarytos sąlygos aplankyti Algimanto Urbono bičių ūkį, kuriame mažieji bitininkai turėjo galimybę pamatyti modernius bičių namus, bitininko rūbus, dalyvavo korio atakavimo edukacinėje programoje. Ugdytiniai susipažindino su skoninėmis medaus, bičių duonelės ir kitomis bičių produktų savybėmis, turėjo galimybę apžiūrėti ir susipažinti su bitininko inventoriumi (dūmine, kaltu, medsukiu ir pan.). Vaikai dalyvavo įvairiuose rytmečiuose, pramogose, kurių metu patyrė kūrybiškumo, fizinio aktyvumo džiaugsmą, išbandė bitučių mankštelę, aktyviai žaidė judrius žaidimus „Bitute, pilkoji“, „Nuskraidink bitę į avilį“, „Bitutės audroje“. Padedant vaikams išmokti tarti garsus, atlikta pratimų programa „Skrenda bitės“, artikuliacinio aparato mankšta „Zzzz bitutės“, tai padėjo lavinti kalbinį kvėpavimą. Menines žinias ugdytiniai tobulino veikdami kūrybinėse užduotyse: kūrė bitučių pievelę, pasitelkę pincetus puošė gėlių žiedus.

 

Projekto metu lopšelio-darželio „Spindulėlis“ vaikai susipažino su bitininkyste, bitėmis, tradicijomis, papročiais, lietuvių liaudies smulkiąja tautosaka, praplėtė savo patirtį ir žinias apie bičių gyvenimą, bičių teikiamą naudą, produktus. Vaikų refleksijos liudija, kad ugdytiniai turėjo galimybę ugdytis kalbą, turtinti fizinę, socialinę, dvasinę, protinę, emocinę sveikatą, patyrė sėkmės jausmą, išgyveno teigiamas emocijas.

Projektas pateisino numatytus lūkesčius, todėl planuojama jį tęsti.

 

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.