Priešmokyklinukų stovyklos „Šaltinio verdeniukai“ dienoraštis

Daiva Grygalienė, Rita Athanasiadi, Greta Sarapinaitė, Renata Petraitienė, Lina Grublienė, Daiva Kybartienė
,
priešmokyklinio ugdymo grupės mokytojos

Birželio 11–16 d. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinukai stovyklavo. Keturios stovyklos dienos buvo pilnos iššūkių, naujų patirčių, linksmų nuotykių, džiugių atradimų ir žaidimų su savo būrio draugais ir mokytojomis. Kiekvienas stovyklautojų būrys susikūrė savo vėliavą ir stovyklavimo ritualus, šūkį, išmoko dainuoti savo būrio dainelę, susikūrė keturių stovyklavimo dienų veiklos planus: „Diena mieste“, „Smėlio diena“, „Vandens diena“, „Miško diena“.

 

6 PUG stovyklautojų būriai: „Mes – vaikai“, „Šaltinukai“, „Gamtos vaikai“, „Vėjo vaikai“, „Šaltinio aitvarai“, „Mažieji tyrinėtojai“ stebėjo augalus ir aplinkos pokyčius Oko miške, Kartų ir Kalvano parkuose. Prie Zumpės tvenkinio ir prie Jūros upės atliko eksperimentus: išbandė smėlio ir molio vandens pralaidumą, gamino saulės laikrodį, statė smėlio pilis, tyrinėjo upės, tvenkinio, fontano vandens kokybę ir temperatūrą, žaidė komandinius žaidimus, ieškojo paslėpto lobio, rinko gamtines medžiagas ir kūrė darbelius „Kūrybinėse dirbtuvėlėse“. Mažieji stovyklautojai atrado gimtajame mieste daug įdomių, bet nežinomų vietų, domėjosi miesto istorija, skanavo ledus kavinukėje. Miesto bibliotekos vaikų literatūros skyriuje žiūrėjo lėlių teatro spektaklį apie vilką. Lankėsi  Tauragės miesto pilies požemiuose, krašto muziejuje „Santaka“. Muziejuje su virtualiais akiniaid vaikai stebėjo miesto praeitį, grįžę į būrio laikinąsias būstines, gamino Tauragės miesto simbolį – ragą.

 

Keturios dienos mažiesiems smalsuoliams neprailgo. Jie dar labiau susidraugavo, įgijo naujų žinių. Mokytojos šypsojosi ir vos spėjo atsakinėti į įvairius būsimųjų pirmokų klausimus. Liko neatsakytų klausimų? Ne bėda! Dažnai, grįžę iš žygio į laikinąsias stovyklos būstines, kartu su savo mokiniais jos ieškojo atsakymų enciklopedijose ir virtualiuose žinynuose.

 

Kokia stovykla be palapinių? Mažieji stovyklautojai kibo į darbą ir mokyklos kiemelyje išdygo nedidelis palapinių miestelis. „Kokia nereali stovykla, koks geras laikas su draugais“ – dalijosi įspūdžiais stovyklautojai su namiškiais.

 

Mieli mūsų mokinukai, su meile ir nuoširdumu kasdien, visus šiuos mokslo metus auginome jums  žinių, gebėjimų, savivertės ir socialinių įgūdžių sparnelius. Linkime jums gražios, turiningos, saugios, pilnos naudingų patirčių basakojės vasaros, sėkmingos pradžios pirmoje klasėje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.