Priešmokyklinukų išleistuvių programa „Laimė pažinti ir augti kartu“

Silvija Sipavičienė
,
Kauno l.-d. „Vaivorykštė“ direktorė

Šiais metais Kauno lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ (toliau – Darželis) 43-osios priešmokyklinukų išleistuves paskyrėme Kauno 165-ąjam gimtadieniui.

 

Gegužės 26 d. nuo 10 val. ryto į grupę „Vėjūnė“ rinkosi tėvai. Darželio 43-ios laidos išleistuvės – pilietiškumo, tautinio identiteto, pagarbos savo miestui Kaunui, lietuvių kalbai, papročiams ir tradicijoms – pavyzdys. Salės simboliką, dekoracijas pasiūlė ir kūrė grupės tėvai. Idėjų autorė ir generatorė – mama Jurgita Venslavičiūtė (žr. foto), puošybos elementai priminė Rumšiškes… Ugdytiniai pasipuošę tautiniais rūbais atliko lietuvių liaudies dainas, žaidimus, Lietuvai skyrė eiles. Trumpa, bet labai subtili programa, kurią parinko meninio ugdymo mokytoja Lijana Neverauskienė, palietė tėvų širdis. Kai kurių skruostais nusirito ašara – pasididžiavimo savo vaikais išdava.

 

Kalbėjo ir tėvai. Pačius jautriausius padėkos žodžius skyrė mokytojoms – Laimai Motiejūnienei, Ramunei Grybienei, ikimokyklinio ugdymo mokytojo padėjėjai Daivai Tūskienei.

 

Darželio atsiliepimų knygoje“ grupės „Vėjūnė“ Tėvų paramos ir pagalbos darbo grupė paliko įrašą, kuris atspindi puikų 4 metų įstaigos komandos, vadovų, švietimo pagalbos specialistų įvertinimą. Citata iš teksto: „Vaivorykštė – kaip gamtos reiškinys atrodo magiška, ryški, pozityvi, įtraukianti ir siejanti neaprėpiamą norą ją pažinti arčiau. Visi šie palyginimai betarpiškai koreliuoja mus su širdžiai mielo darželio „Vaivorykštė“ veikla. Suburta ir itin atkakliai vadovo saugoma tokia įvairiaspalvė komanda, kurios dėka vaikams teikiamos tik pačios kvalifikuočiausios muzikos, sporto, dailės pamokos, psichologo, logopedo konsultacijos ir užsiėmimai. Jau nekalbant apie grupėje dirbančius mokytojus ir jų padėjėją, kurie ne tai kad kasdien prižiūri, tačiau sistemingai formuoja bei ugdo augančias mūsų vaikų asmenybes. Tai žmonės – korifėjai…“. Labai pradžiugino aukštas įvertinimas, o mums visada svarbi tėvų – klientų nuomonė!

 

Po koncerto vyko apdovanojimai. Visi ugdytiniai gavo diplomus už puikius pasirengimo mokyklai rodiklius. Įstaigoje yra tradicija steigti „Metų vaikas“ nominacijas. Statulėlė „Metų vaikas“ – 2023 įteikta Gabijai Saikovskytei už nominaciją – „Dirbtinio intelekto konkurentė“. Neliko be direktoriaus dėmesio ir tėvų bendruomenės atstovai. Nominacijos atiteko ir jiems. Apdovanotos Padėkomis trys „Metų šeimos“ – 2023 – D. ir E. Laurinavičiai, A. ir V. Kazlauskai, S. ir T. Gudauskai. Trys „Metų mamos“ – 2023 – Inga Bakšytė, Jurgita Venslavičiūtė, Agnė Savičienė. Ir viena „Pozityviausia metų močiutė“ – 2023 – Lina Mieldažienė.

 

Birželio 2 d. startuoja dar vienos priešmokyklinio ugdymo grupės „Žvaigždelė“ priešmokyklinukai su programa „Džiunglės“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.