Prezidentas pasveikino tarptautinių olimpiadų ir konkursų laimėtojus

Gruodžio 17 d. Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino 2020 m. tarptautiniuose mokslo renginiuose laimėjimus iškovojusius mokinius. Virtualiame susitikime Prezidentas su mokiniais kalbėjosi apie jų lūkesčius švietimo sistemai, puikių tarptautinių pasiekimų paslaptis ir kaip reikėtų koreguoti ugdymo programas, kad rezultatų pasiekti būtų lengviau, apie tai, kokie mokinių ateities planai ir kokias studijas šie planuoja rinktis.

 

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Jūsų auksiniais, sidabriniais ir bronziniais įrodymais, kad jauniausieji mūsų šalies protai pajėgūs pelnyti aukščiausius akademinius įvertinimus tarp geriausių pasaulyje. Esate kūrybinga bei tikslų nestokojanti karta, ir netrukus jau Jūsų sprendimai, atradimai ir pasiekimai brėš kryptį mūsų valstybei. Progreso kelias nuolatos kupinas iššūkių, o Jūs, nuo jaunumės turintys drąsos juos priimti ir užsispyrimo įveikti, būsite labiausiai užgrūdinti ir patikimi visuomenės vedliai, mūsų inovatyvios Lietuvos kūrėjai“, – sveikindamas tarptautinių mokinių olimpiadų nugalėtojus sakė Prezidentas.

 

LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Prezidentas padėkojo mokytojams ir olimpiadoms padėjusiems pasiruošti mokslininkams, kurių profesionalumas ir patirtis padėjo pasiekti svarbių pergalių, o mokiniams – už atsidavimą tikslui ir atkaklų darbą, kokiam pasiryžta nedaugelis.

 

„Dažnai girdime sakant, kad vaikai ir jaunimas – šalies ateitis, tačiau aš manau, kad Jūs – mūsų dabartis. Jau šiandien visi vertiname Jūsų indėlį garsinant Tėvynę. Jūs jau šiandien savo pasiekimais keliate kartelę ne tik sau, bet ir kitiems, kurie ateis po Jūsų. Valstybė jau šiandien turi užtikrinti, kad visiems būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos mokytis, studijuoti, o studijuosiantiems užsienyje – sugrįžti ir toliau kurti šalies gerovę“, – pabrėžė šalies vadovas.

 

Mokiniams skirtos Prezidento padėkos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtos dovanos. Jų mokytojus ir komandų vadovus taip pat pasieks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos padėkos ir dovanojamos internetinės vaizdo kameros.

 

Šiais metais tarptautinėse mokinių olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 30 mūsų šalies mokinių, kurie pelnė 3 aukso, 5 sidabro, 12 bronzos medalių, 10 pagyrimo raštų ir specialųjį prizą.

 

Dėl pasaulį ištikusios pandemijos šie metai kitokie: dalis renginių neįvyko, o dalis vyko nuotoliniu būdu.

Geriausių rezultatų šiemet pasiekė jaunieji geografai, kurie Europos šalių geografijos olimpiadoje pelnė 3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medalius – 2020 m. tai vienintelis lietuvių iškovotas auksas.

 

Mūsų mokiniai puikiai pasirodė pasaulinėse astronomijos ir astrofizikos e. varžybose, kuriose iškovojo 3 sidabro medalius ir 2 pagyrimo raštus. Sidabru džiaugiasi ir 31-osios tarptautinės biologijos olimpiados dalyviai, šioje olimpiadoje taip pat iškovoti 2 bronzos medaliai. Po 3 bronzos medalius laimėjo jaunieji informatikai ir matematikai, pastarieji dar apdovanoti ir 3-mis pagyrimo raštais. Chemikų rankose ne menkesni laimėjimai – 2 bronzos medaliai ir 2 pagyrimo raštai. 3 pagyrimo raštus gavo ir jaunieji fizikai. Vienas mokslinis projektas apdovanotas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) specialiuoju prizu.

 

Tokie geri tarptautiniai pasiekimai rodo, kad mūsų mokiniai, net visiems sudėtingu laikotarpiu, padedami mokytojų ir komandų vadovų, dirba daug ir atkakliai, o puikių rezultatų pasiekia net pasaulinės pandemijos akivaizdoje.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro  inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.