Praturtinanti draugystė su vienišais seneliais

Erika Damaševičienė
,
Kauno l.-d. „Nežiniukas“ psichologė
Angelė Gelažanskienė
,
socialinė pedagogė

Kauno lopšelio-darželio „Nežiniukas“ bendruomenė įgyvendina vaikų socialinio ir emocinio intelekto ugdymo projektą „Kartų draugystė metų laikuose“. Visus 2022 m. buvo organizuojamos bendros veiklos su artimųjų neturinčiais, vienišais seneliais, kurie gyvena Kauno „Kartų namuose“.

Kiekvienam susitikimui su ugdytiniais rengėme pasirodymus, apgalvojame veiklas, kurias įgyvendinome įtraukdami ir senelius.

 

2022 m. pradžioje, sausio mėnesį, dėl karantino negalėjome kartu su vaikais gyvai aplankyti senelių ir jiems perduoti sveikimų Trijų karalių šventės proga, bet mes vis tiek rengėme jiems sveikinimus – gaminome kalėdines atvirutes, pirštines ir kojines. Vaikų šiltus linkėjimus seneliams pristatė darželio pedagogės A. Surkienė ir A. Čižinauskienė, kartu padovanodamos trumpą kalėdinio laikotarpio liaudišką dainą, nuotaikingų žaidimų ir pasakojimų apie tris karalius. Vaikų kūrybiniai darbeliai labai nustebino ir pradžiugino senelius.

Pavasario gale su seneliais organizavome rytmetį, kurio metu jau visi galėjome susitikti. Nuvykę į Kauno „Kartų namus“ vaikai kartu su seneliais smagiai šoko ratelius, dainavo, kūrė gėlių pasaką. Per renginį prie mūsų prisijungė ir „Kartų namuose“ laikinai gyvenančios mamos su savo vaikučiais. Tai buvo dar vienas smagus, jaukus ir labai šiltas susitikimas, kurio metu seneliams palikome ne tik kupinas džiugesio ir linksmumo širdis, bet ir rankose po išlankstytą tulpę.

 

Rudenį apsilankėme su pasaka „Šilti švelnukai“, kurią vaidinome visi drauge: visus savo burtais stebino ir šiurpino raganaitė, stebuklingi pasakos dalyviai negandas, rūpesčius, rudens šaltuką pavertė pūkuotais švelnukais, kurie tapo šypsenos, šilumos ir tyros tarpusavio draugystės simboliu. Vaikai seneliams padovanojo savo su tėveliais ir mokytojomis kurtus švelnukus. Susitikimo metu visi dainavome, šokome sklaidydami baisumas, žaidėme džiaugsmą.

Gruodžio viduryje laukia dar vienas susitikimas, kurio metu su seneliais planuojama kurti kalėdinį džiaugsmą ir šventinę nuotaiką gaminant angelus, dainuojant ir tikrai smagiai trepsint šokio ritmu. Juk gera ir taip tyra, kai susikabina skirtingų kartų rankos ir kuria šilumą, meilę ir džiugesį aplink save.

 

Šio projekto metu vaikai turi galimybę turtinti savo vertybinį pasaulį, ugdyti empatiją, supratingumą, gebėjimą priimti ir pagarbiai elgtis su bet kokio amžiaus žmogumi, mokytis atsižvelgti į žmogaus galias ir negalias, jas priimdami ir bandydami padėti. „Kartų namų“ gyventojai patiria daug laimingų ir džiugių akimirkų, linksmumo, galimybę pabūti su vaikais, kuriuos vadina „geriau už tabletes“, gali smagiai praleisti laiką ir jaustis ne vieniši bei svarbūs. Draugystė gali būti tarp įvairaus amžiaus žmonių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.