Prasidėjo mokinių registracija į kasmetį verslumo konkursą

Jau penktus metus iš eilės mokiniai kviečiami išbandyti savo jėgas verslumo ugdymo konkurse, kurį rengia Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo (EVF), Matematikos ir gamtos mokslų (MGMF) fakultetai ir AB „Swedbank“.

Konkursas „MEKA“ skirtas 9–12 klasių mokiniams, besidomintiems ekonomika, matematika, finansais, vadyba, rinkodara. Organizatoriai – KTU ir AB „Swedbank“ – siekia mokinius supažindinti su verslo kasdienybe. „MEKA“ – unikali galimybė pritaikyti jau turimas dalykines žinias, išbandyti savo analitinius, kūrybinius, bendradarbiavimo, komandinio darbo ir pristatymo įgūdžius.

 

„Labai svarbus šio konkurso tarpdiscipliniškumas (matematikos, ekonomikos ir rinkodaros jungtis), kurį KTU kryptingai plėtoja jau kelerius metus. Manau, jaunam žmogui svarbu suprasti, kad sprendžiant verslo, pasaulinius iššūkius būtini du gebėjimai – gilios savo srities žinios ir gebėjimas girdėti bei suprasti skirtingą kompetenciją turinčius komandos narius“, – teigia KTU EVF dekanė Edita Gimžauskienė.

Anot organizatorių, konkurso dalyviai turės puikią galimybę pajusti tikro verslo pulsą, suprasti jo procesus, išbandyti savo gebėjimus, sprendžiant verslininkams kylančius iššūkius.

„Džiugu, kad konkursas „MEKA“ kasmet pritraukia šimtus mokinių iš visos Lietuvos. Mokiniams tai puiki galimybė ne tik pasitikrinti jau turimas žinias, bet ir įgyti naujų, nes jie gali prisiliesti prie verslo kasdienybės, o mes savo ruožtu džiaugiamės galėdami iš tikrųjų prisidėti prie stipraus ateities verslininkų pasirengimo“, – teigia KTU MGMF dekanė Bronė Narkevičienė.

 

Vykdomu konkursu džiaugiasi ir AB „Swedbank“ Filialų tinklo departamento direktorius Saulius Drasutis: „Labai vertiname bendradarbiavimą su KTU, rengiant vieną įdomiausių konkursų mokiniams. Didžiuojuosi, kad jis jau kelerius metus vyksta ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos mastu. Prie šio konkurso universitetas, mūsų bankas ir verslo įmonės prisideda ne tik prizais, bet ir savo kompetencijomis. Tokiu būdu visi kartu stipriname jaunimo finansinį raštingumą, į įdomias veiklas įtraukiame ne tik mokinius, bet ir mūsų kolegas banke, verslininkus, noriai padedančius mokiniams suprasti verslo pagrindus.“

Konkursą „MEKA“ sudaro keli etapai:

  • Visos internetu užsiregistravusios mokinių komandos dalyvauja atrankos etape atlikdamos joms pateiktą kūrybinę užduotį. Pagal numatytą vertinimo sistemą ją atlikusias komandas įvertina iš KTU ir „Swedbank“ atstovų sudaryta komisija.
  • I etapas – kūrybinės verslumo dirbtuvės. Į jas patenka 40 geriausiai atrankos etape pasirodžiusių komandų. Šiame etape atliekamos matematinių, analitinių ir ekonominių įgūdžių reikalaujančios užduotys „Verslo situacijos analizė“ ir „Asmeninių finansų valdymas“. Komisijos atrinktos 8 komandos patenka į kitą konkurso etapą.
  • II etapas. Per jį mokiniai atlieka užduotį „Įmonė bus sėkmingesnė, jeigu…“. Šiame etape komandos gali konsultuotis su savo mokytojais, mentoriais, KTU ir „Swedbank“ ekspertais, užduotis pateikusių įmonių atstovais.
  • Mokinių komandos KTU, „Swedbank“ ir įmonių atstovams pristato II etapo užduoties rezultatus. Juos vertina konkurso komisija. Trys geriausios komandos apdovanojamos piniginiais prizais.

 

Nuo 2015 m. vykstančiame konkurse jau dalyvavo per 250 komandų iš visos Lietuvos, daugiau kaip 40 verslo įmonių, išdalytas 4000 eurų prizinis fondas. Trys geriausios „MEKA“ komandos šiemet vėl pasidalys 1000 eurų dydžio piniginį prizą.

Mokinių komandos iki vasario 28 d. kviečiamos į konkursą registruotis adresu https://meka.ktu.edu/registracija/.

 

Parengta pagal KTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.