Prasidėjo Lietuvoje kas dvejus metus vykstantis mokyklų edukacinių erdvių konkursas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuoja Mokyklų edukacinių erdvių 2022 metų konkursą, kuris vyksta kas antri metai.

 

Konkursas organizuojamas dviem etapais. Pirmasis vyks savivaldybėse iki 2022 m. gegužės 13 d. Nacionalinis etapas rengiamas iki 2022 m. liepos 29 d. Rezultatai bus skelbiami rugpjūčio mėnesį.

 

Konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę; skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą, kuriant mokyklos vidaus ir lauko edukacines erdves; ugdyti vaikų ir jaunimo aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio aplinkoje zonas; stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp mokyklų, skleisti gerąją patirtį.

Renatos Česnavičienės nuotr.

Konkurse gali dalyvauti ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo (išskyrus suaugusiųjų mokyklas), neformaliojo vaikų švietimo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos.

 

Daugiau informacijos apie konkurso eigą bei jo nuostatus rasite čia.

 

Ką daryti, jei savivaldybėje neorganizuojamas konkursas? Tokiu atveju patariame kreiptis į savivaldybės švietimo padalinius ir pareikšti norą tapti konkurso dalyviais arba kreiptis į konkurso organizatorius.

 

Kokios naujovės pristatomos šių metų konkurse? Mokyklas, tapusias nugalėtojomis 2018 arba 2020 metų konkurse, kviečiame tapti mažiau patirties edukacinių erdvių kūrime turinčių mokyklų mentorėmis ir padėti joms pasirengti konkursui. Mokyklos mentorės gali pasirinkti kuruoti vieną mokyklą, nedalyvavusią 2018 ir 2020 metų konkursų nacionaliniuose etapuose. Kuruojama mokykla gali būti iš kitos savivaldybės ir iš kitos mokyklų grupės, nei mokykla mentorė. Jei kuruojama mokykla nugalės nacionaliniame etape, mokykla mentorė gaus papildomų konkursinių balų.

 

Kviečiame savivaldybes ir mokyklas aktyviai dalyvauti konkurse. Susidomėjus kviečiame dalintis informacija apie konkursą, paraginti dalyvauti kaimynines mokyklas.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *