Prasideda sporto projektas „Judėk. Sužinok. Atrask“

Daiva Pocevičienė
,
direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams, atsakinga už projekto administravimą

Nuo rugsėjo Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė pradeda įgyvendinti Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Judėk. Sužinok. Atrask“. Šiuo projektu skatinsime vaikų fizinio aktyvumo plėtrą ir kokybę, per veiklas į ugdymo turinį įtraukdami daug fizinių žaidimų, užsiėmimų, vykdomų už įstaigos ribų esančiose erdvėse. Organizuosime žygius, susitiksime su sporto šakų treneriais, išbandysime įvairių sporto šakų veiklas. Į projekto veiklas įtrauksime vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių.

 

Projekto veiklose dalyvaus Kelmės rajono švietimo įstaigų, vykdančių ikimokyklinį ir (ar) priešmokyklinį ugdymą, bendruomenių nariai: Kelmės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius, Kelmės r. Tytuvėnų gimnazijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius.

 

Pirmoji projekto veikla „Juda rankytės ir kojytės“ prasidėjo mankštų ciklu: ritminės šokių mankštos naudojant „Smart“ lentą, siužetinės mankštos naudojant sporto inventorių, kardiomankštą, mankštos liaudies žaidimų, ratelių, šokių elementais ir mankštų užsiėmimai su projekto partneriais „Zoom“ platformoje. Veiklas paįvairino įsigytas sporto inventorius: gimnastikos kamuoliai, gimnastikos kilimėliai, žaidimo kamuoliai, spalvingi žaidimų parašiutai.

 

 

Siekiant plėtoti vaikų požiūrį į fizinį aktyvumą ir sportą, tobulinti STEAM dalykų gebėjimus, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, praktiškai atliekant įvairias su sportu susijusias užduotis, organizuota integruota kūno kultūros su STEAM elementais veikla „Sportas kitaip“. Ugdytiniai išmoko atlikti pirštukų mankštą naudodamiesi programėle „Fingerpicker“.

 

Tokiose veiklose ugdytiniai patyrė malonumą ir judėjimo džiaugsmą. O reguliariai atliekant rytines mankštas, projekto pabaigoje tai taps nauju įgūdžiu ir įpročiu. Taip didinant fizinį aktyvumą, išmokstama teisingo kvėpavimo ir taisyklingos laikysenos formavimo atliekant judesį.

 

Projektas taip pat prisidės prie neįgaliųjų gyvenimo kokybės gerinimo ir socialinės atskirties mažinimo, nes jame dalyvaus ir Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo ir dienos socialinės globos grupių neįgaliems vaikams ugdytiniai.

 

2022–2025 m. projektas „Judėk. Sužinok. Atraskfinansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.