Pramoga „Balta balta“

Ugnė Mockuvienė
,
l.-d. „Čiauškutis“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Apšerkšniję mūsų žiemos –

Balta, balta – kur dairais –

Ilgas pasakas mažiemus

Seka pirkioj vakarais.

(S. Nėris „Senelės pasaka“ ištrauka)

 

Kokia žiema be sniego? Sausio 21 dieną Kauno lopšelio-darželio „Čiauškutis“ bendruomenė paminėjo Pasaulinę sniego dieną. Ugdytiniai su mokytojomis šia proga išėjo į lauką, aktyviai, žiemiškai ir šventiškai praleido dieną lauke.

 

Susirinkę įstaigos kieme, pasitelkę kritiniu mąstymu, bendradarbiavimu ugdytiniai sukonstravo traukinį iš 63 rogučių. Išbandę rogučių-vagonų tvirtumą, pasivažinėję po snieguotą darželio kiemą vaikai rinkosi į savo grupės aikšteles. Ugdytiniai lipdė, spalvino, eksperimentavo su sniegu.

 

Minėdami Pasaulinę sniego dieną ir įkvėpti žiemiško oro, darželio „Čiauškutis“ mokytojos ir ugdytiniai smagiai ir išradingai praleido laiką lauke. Vaikai ugdė saugaus elgesio lauke gebėjimus, atliko akių-rankų koordinacijos veiksmus, lavino smulkiosios motorikos gebėjimus. Ugdytiniai laikėsi susitarimų, noriai ir aktyviai dalyvavo meninėje veikloje, stebėjo, samprotavo darydami bandymus su sniegu, žavėjosi ir džiaugėsi žiemos grožiu, geranoriškai bendravo ir bendradarbiavo su bendraamžiais ir pedagogais.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.