Pradinių klasių mokinių praktikos veiklų savaitė Kauno r. Akademijos mokykloje-darželyje „Gilė“

Jolanta Vaitkevičienė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ pradinių klasių mokytoja ekspertė
Eglė Grinkevičienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kartu su kartografe Jovita Žemaitienė, pasiėmę pilnas kuprines nuostabios nuotaikos, didelius nuotykių ieškančius akinius, nėrėme į žemėlapių pasaulį. Džiaugiamės atradę, koks jis yra didelis, įdomus ir net interaktyvus! Sužinojome, kad žemėlapiai slepia gyvenimą po žeme, po vandeniu ir ore. Nustebome sužinoję, kaip žmonės keliavo, kai nebuvo navigacinių įrenginių su GPS sistema.

 

Iš Rokiškio krašto kilusi ir Utenoje gyvenanti Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė, skleidžianti tautodailės idėjas ne tik Lietuvoje, bet ir keliaudama po pasaulį su parodomis, mokė mūsų 1–4 klasių mokinius karpinių meistrystės. Tai buvo ypatinga galimybė, nes vaikai mokėsi kirpti simetriškus karpinius su įvairiais lietuvių liaudies ornamentais, pavasario šaukliais. Lietuvos liaudies meistrės vaizduojamosios dailės srityje, kiaušinių margintojos, raižinių, meną populiarinančių knygų autorės Odetos padedami pasipuošėme ir savo mokyklos langus gražuoliais karpiniais.

 

Toliau mūsų kelionė tęsėsi su lietuvių liaudies medicina, kur pradinių klasių mokiniai sužinojo apie jos istoriją, skirtingus gydymo būdus ir atliko praktines užduotis. Edukacinis renginys praplėtė vaikų kultūrinį ir tautinį sąmoningumą, o kartu ir lavino jų įgūdžius: bendradarbiavimą, komunikaciją, kūrybingumą, kritinį mąstymą ir problemų sprendimą. Tokios veiklos paskatino mokinius apmąstyti medicinos karjerą ir ugdė sveiko gyvenimo įgūdžius.

 

Praktikos savaitę vainikavo veiklos su Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto „Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos“ programos studentais, kurie pasiskirstę į grupes pristatė pradinių klasių mokiniams Skandinaviją, atskleidė jos kultūrą, papasakojo apie spalvas su skandinaviškų pasakų veikėjais, skandinaviškus skanėstus ir animacinių veikėjų personažus. Kelionės metu taip pat išmokome naujų žodžių bei posakių suomiškai ir švediškai.

 

Skatiname dalijimosi kultūrą, komandinį darbą, vidinę motyvaciją. Kuriame naujas struktūras, bendradarbiaujame ir darome įtaką kiekvieno mokinio asmeninei ūgčiai.

 

Nuoširdžiai dėkojame Jovitai Žemaitienei, Odetai Tumėnaitei-Bražėnienei, Jolantai Zabelavičienei, Jurgitai Čiplytei ir Giedrei Barkauskaitei už suorganizuotus ir pravestus įdomius užsiėmimus bei norą augti ir tobulėti įvairiose srityse. Tai buvo kupina naujų žinių, patyrimų ir įspūdžių savaitė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.