Požiūris į mitologiją – „Erasmus+“ projekte

Ramūnė Gedminienė
,
projekto koordinatorė

Įvyko jau trečiasis tarptautinio projekto „From Mythos to Logos. Educational Approaches to the European folk Myths and Legends“ dalyvių susitikimas. Šį kartą veiklos organizuotos Portugalijoje, Aveiro mieste. Šiaulių Dainų progimnazijai atstovavo penki septintokai – Mingailė Alijošiūtė, Eglė Gedminaitė, Einaras Nevulis, Jogaila Niktavičius ir Vilius Mažeika, mokytoja Aistė Kavanauskaitė-Lukšė ir aš, projekto koordinatorė Ramūnė Gedminienė. Mobilumo veikloje susitiko mokyklų bendruomenių atstovai iš Graikijos, Lenkijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos ir Lietuvos.

 

Projekto dalyviai šiltai buvo sutikti Aveiro dr. Mario Sacramento mokykloje. Direktoriaus pavaduotojas Miguelis Carrasqueira pristatė kolektyvą, aprodė neseniai renovuotą didžiulį mokyklos pastatą, kuriame mokosi daugiau nei 1000 mokinių.

Per mokymo(si) veiklas projekto dalyviai ne tik aktyviai dirbo, bet ir džiaugėsi turininga kultūrine programa. Aveiras dar yra vadinamas Portugalijos Venecija, nes jame driekiasi vaizdingų kanalų tinklas, jais plaukioja spalvingos valtys, vadinamos moliceiromis. Nuotaikingas pasiplaukiojimas nuovargį kaip ranka nubraukė. Koimbra, kurioje taip pat apsilankė dalyviai, garsėja trečiu pagal senumą universitetu Europoje. Miestas įsikūręs ant kalvos. Nuostabus senamiestis ir siauros gatvelės sužavėjo autentiška architektūra, o universiteto kiemas ir biblioteka mintyse nukėlė į viduramžius.

 

Kiekvienos mokyklos atstovų grupė paruošė namų darbus. Jie pasakojo mitus apie savo šalies vietas, kuriose vaidenasi, o pagrindiniai veikėjai – šaltos bejausmės būtybės. Vienas iš projekto tikslų – moksliškai ir šiuolaikiškai pažvelgti į mitus, todėl pristatymai buvo labai originalūs ir stebinantys – nuo ekskursijų iki dainų kūrimo ir net patiekalų receptų. Dainų progimnazijos komanda pristatė keletą Lietuvos vietų, kuriose, pasak legendų, vaidenasi. Tai – Joniškėlio, Pakruojo, Verkių, Medininkų dvarai. Mokiniai parengė tų vietų žemėlapį.

Kitą susitikimo dieną buvo suformuotos tarptautinės mokinių komandos. Jos kūrė bendrą mitą, kuriame susitiko mitinės būtybės iš visų projekte dalyvaujančių valstybių. Buvo džiugu stebėti, kokie išradingi ir kūrybingi dalyviai – jie kurdami ne tik apkeliavo Europą ir pabrėžė draugystę, pasiaukojimą, bendrumo jausmą, bet ir iliustravo esmines mito scenas.

 

Mokytojai aptarė jau įvykdytas ir būsimas projekto veiklas. Projekto komanda yra sukūrusi interneto puslapį (www.mythlogo.pro-linuxpl.com/), kuriame yra aprašomos veiklos, darbai, sukurti produktai. Per dvejus projekto metus bus sukurti įvairių pamokų planai, kuriais galės naudotis visi Europos mokytojai. Pamokų planai skirti mitologijos temoms nagrinėti įvairiais aspektais.

Dainų progimnazijos auklėtiniai per mobilumo veiklų savaitę aktyviai bendravo su kitų šalių mokiniais, stiprino anglų kalbos žinias, pažino kitų kultūrų išskirtinumą. Kitas susitikimas vyks spalio mėnesį Rumunijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.