Pozityvi ir saugi socializacija

Virginija Aleknavičienė
,
stovyklos koordinatorė, socialinė pedagogė, metodininkė

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje ne vienerius metus vykdomas vaikų socializacijos projektas „Draugaukime, keliaukime, pažinkime“. Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, daug dėmesio skyrėme kūrybiškumo, sveikos gyvensenos ugdymui, skatinome fizinį aktyvumą.

Pirmąją dieną stovyklos dalyviai apsilankė pas Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo stoties pareigūnus. Gelbėtojai papasakojo, kaip saugiai elgtis prie vandens, miškuose. Kitą dieną mūsų partneris Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuras padėjo organizuoti žygį su šiaurietiškomis lazdomis. Vaikščiojome po nuostabaus grožio Paežerių dvaro parką. Kitą dieną stovyklos dalyviai aplankė Birštoną, kur dalyvavo edukacijoje „Sveikatos filosofija pagal Kneipą“ ir susipažino su Birštono mieste teikiamomis pramogomis.

 

Įspūdinga istorijos pamoka vyko Kauno III forte, kur edukaciją vedė savanoriai. Tai naujai lankytojams atvertas objektas. Teritorija alsuoja karo metų patirtimi. Ten dirbantys žmonės žūtbūt pasirengę išsaugoti šį objektą ateities kartoms.

Stovyklautojus aplankė „Rinkis EKO“ darbuotoja ir pakvietė rinkti vaistinius augalus, stiprinti savo sveikatą natūraliomis medžiagomis. Stovyklautojai gamino kvapus, kurie apsaugo nuo vabzdžių įkandimų. O kur dar kūrybinėse dirbtuvėse patirtas džiaugsmas, sporto varžybos ir atrakcijos. Puikiai pavyko „Pramogaukime angliškai“ popietė. Taip beveik nepastebimai ir baigėsi savaitė. Šiek tiek liūdna, bet galbūt tai bus puiki sėkmingos vasaros pradžia…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.