Popierinių laivelių lankstymo „virusas“ ir rekordas

Reda Dubikaitytė

Klaipėdos lopšelio-darželio „Liepaitė” vaikai, darbuotojai ir ugdytinių tėveliai originaliai pasveikino Klaipėdą su artėjančiu 770 metų jubiliejumi, išlankstę net 7500 popierinių laivelių ir taip pasiekę Lietuvos rekordą. Iš dalies laivelių buvo sudėliotas užrašas „Klaipėdai 770”, kiti papuošė kiemą.

 

 

Įstaiga atsakingai žiūri į ekologiją ir moko vaikus tvarumo principų, tad buvo iškelta sąlyga, kad lankstiniai būtų lankstomi tik iš panaudoto popieriaus lapų. Tris mėnesius trukęs laivelių lankstymo „virusas” pasibaigė lopšelio-darželio švente „Visi laiveliai plaukia į Klaipėdą”, po kurios visi laiveliai iškeliavo į popieriaus perdirbimo įmonę.

 

Popierinis laivelis, tarsi vaikystės simbolis, buvo pasirinktas neatsitiktinai. Jis ne tik įprasmina mažojo klaipėdiečio tapatybę, bet ir puikiai atliepia edukacinius aspektus. Lankstydami laivelius, vaikai lavino smulkiosios motorikos įgūdžius, atmintį, akių-rankų koordinaciją, pastabumą, kruopštumą, fantaziją. Rodydami savo išlankstytą laivelį, su dideliu entuziazmu kūrė istorijas, kur ir kas tuo laivu plaukia, koks laivo pavadinimas ar kapitono vardas…

 

Laivelių lankstymo banga glaudžiai apjungė įstaigos bendruomenę parodydama, kokių didelių bei gražių rezultatų galime pasiekti dirbdami drauge.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.