Po pertraukos į Kauną sugrįžta Tarptautinė jaunųjų bendrovių „eXpo“

Šią savaitę Kaune vyks Tarptautinė mokinių mokomųjų bendrovių, arba kitaip – jaunųjų bendrovių, „eXpo“. Tai dviejų dienų tarptautinis jaunimo antreprenerystės festivalis, kuriame moksleiviai iš Lietuvos ir kitų Europos valstybių galės testuoti savo verslo idėją tarptautinėje aplinkoje, mokytis užmegzti verslo santykius, pritraukti investuotojus. Renginys vyks kovo 15–16 d.: pirmoji diena skirta pažintims ir tobulėjimui, o antrąją dieną, ketvirtadienį, nuo 10 iki 19 val. Kauno „Akropolyje“ vyks „eXpo“, kurioje jaunosios bendrovės prekiaus savo produktais.

Tarptautiniai santykiai – neatsiejama verslo dalis

 

„Lietuvos Junior Achievement“ įgyvendinama programa „accelerator_x“ suteikia galimybę moksleiviams dar mokykloje įgyti pirmąją verslo kūrimo patirtį. Sparčiai besikeičiant rinkoms, o pasauliui vis sparčiau judant globalizacijos link, organizacija reaguoja į pokyčius ir ugdymo programas paįvairina tarptautinėmis patirtimis.

Kaip sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė, šiandien jaunuoliams jau nebeužtenka tik lokalių patirčių. „Jei anksčiau kelionė į kitą miestą jau atrodė nemenkas iššūkis, dabar viskas yra kiek kitaip. Sparčiai populiarėjant socialiniams tinklams, eksponentiniu greičiu besivystant technologijoms ir daugėjant galimybių bendrauti su bendraamžiais iš viso pasaulio, paaugliams svarbu įgyti tarptautinių patirčių. Moksleiviai puikiai šneka anglų kalba, atvirai priima kitas kultūras, todėl susitikimas su kitų šalių jaunaisiais verslininkais tokiuose renginiuose, kaip dar rudenį vykęs „Pitch Battle“ konkursas ar ši Tarptautinė jaunųjų bendrovių „eXpo“, – unikali galimybė moksleiviams plėsti pažinčių tinklą, pasimokyti vieniems iš kitų“, – pasakoja A. Rusteikienė.

Dvi dienas vyksiančiame renginyje ne tik mokysis, bet ir pardavinės savo produktus

 

Pasak organizatorių, po pertraukos į Kauną sugrįžusios „eXpo“ metu laukia intensyvi programa. Pirmąją dieną moksleiviai susipažins su verslo ekosistema, „pasimatuos“ įvairių sričių profesijas partnerių įmonėse, o antrąją – prekiaus savo produktais Kauno „Akropolyje“.

Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė džiaugiasi, kad Tarptautinė jaunųjų bendrovių „eXpo“ prekybos centre vyks jau nebe pirmą kartą. „Pirmoji tokia mugė vyko dar 2019 m., vėliau dėl pandemijos, deja, tradicijos pratęsti negalėjome, tačiau džiaugiamės, kad šiemet „eXpo“ sugrįžta ir galime priimti net 70 komandų pristatyti savo produkciją prekybos centro lankytojams ir taip skatinti jaunuolių verslumą.

 

Tikime, kad net ir viena diena, prekiaujant prekybos centre, yra unikali galimybė pajusti realios rinkos sąlygas, todėl tikimės, kad ši patirtis padės moksleiviams gauti ne tik pelno, bet ir gerą grįžtamąjį ryšį apie jų kuriamus produktus iš atėjusių lankytojų“, – teigia Kauno „Akropolio“ valdytoja.

Kviečia ateiti apsipirkti

 

Tarptautinėje jaunųjų bendrovių „eXpo“ dalyvaus komandos iš Latvijos, Ukrainos, Ispanijos, Bulgarijos ir Lietuvos, iš viso bus net 70 komandų. Jos pristatys įvairiausius sprendimus: nuo pirmąją pagalbą padėsiančių suteikti mobiliųjų programėlių iki įvairiausių rankdarbių ar net saldžių gardėsių.

Organizatoriai kviečia visus, ieškančius naujų aksesuarų, dovanų ar gardumynų, apsilankyti mugėje ir susipažinti su moksleivių komandomis. Didžioji dalis jų verslų sprendžia socialines problemas ir siūlo tvarius, gamtą tausojančius produktus, o siūlomos naujosios technologijos atliepia naujausias rinkos tendencijas, todėl apsilankydami mugėje galėsite ne tik apsipirkti, bet ir artimiau susipažinti su iššūkiais, kuriuos nori spręsti jaunoji karta.

 

Expo yra nemokama visiems lankytojams ir vyks ketvirtadienį nuo 10 iki 19 val. antrame Kauno „Akropolio“ aukšte.

Daugiau informacijos.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.