Po pamokų – į biblioteką konstruoti robotukų

Prasmingai leisti laiką po pamokų kviečia Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, nuo vasario mėnesio organizuojanti nemokamas kūrybines edukacijas mokiniams.

Užsiėmimai skirtingų pomėgių vaikams

 

Robotika, mikrokompiuteriai, programavimas, kitos kūrybinės technologijos – visa tai galės „pačiupinėti“ į užsiėmimus atėję 7–13 metų vaikai. Popamokinės veiklos idėja kilo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyresniajam edukatoriui Ugniui Raugalui: „Angliškai panašios erdvės dažniausiai vadinamos „Maker space“, t. y. atviros tarpdisciplininio bendradarbiavimo erdvės kūrėjams ir gamintojams, propaguojantiems DIY (angl. Do It Yourself – t. y. „Pasidaryk pats“) kultūrą, besidalijantiems žiniomis, turima technika ir įrankiais“, – apie bibliotekoje (Trakų g. 10) esančią Kūrybos laboratoriją, kurioje vyks nemokami užsiėmimai, pasakoja Ugnius.

Robotika ir programavimas su LEGO

 

Pasitelkdamas „LEGO Education“ serijos išmaniuosius konstruktorius jaunuosius konstruotojus edukatorius pamokys sukurti savo pirmąjį robotą ir suprogramuoti jo veiksmų seką: prie daugumai jau įprastų LEGO detalių yra jungiami specialūs varikliai ir jutikliai. Šiek tiek pažengę dalyviai lavins kūrybinius ir inžinerinius įgūdžius, bandys edukatoriaus padedami analizuoti iš jutiklių gaunamus duomenis ir juos pritaikyti programuodami savo sukonstruoto roboto veikimą bei įgyvendinti įvairias su tuo susijusias užduotis.

Antradieniais vyksiantys užsiėmimai skirti 7–10 m. mokiniams.

 

Kūrybinės technologijos

 

Užsiėmimų metu mokiniai mokysis naudotis įvairiomis taikomosiomis kompiuterinėmis programomis, lavins savo kompiuterinį ir technologinį raštingumą, naudosis įvairiais bibliotekoje turimais įrenginiais ir priemonėmis. 3D modeliavimas, paveikslėlių redagavimas ir vektorizavimas, vaizdo įrašų montavimas ar garso įrašymas ir redagavimas, plėvelių pjaustyklė, šiluminis presas, 360 laipsnių kamera, skeneris ir nuotraukų spausdintuvas – tai tik keletas pavyzdžių.

Trečiadieniais vyksiantys užsiėmimai skirti 9–11 m. mokiniams.

Mikrokompiuteriai ir programavimas

 

Per užsiėmimus mokiniai ne tik susipažins su mikrokompiuteriais, elektronika ir programavimo pagrindais, bet ir galės džiaugtis pirmaisiais savo sukurtais veikiančiais algoritmais, stebės įvairias užduotis įgyvendinantį kišeninį micro:bit kompiuteriuką ar jo priedus, jungs nesudėtingas elektros grandines. Edukatorius kvies diskutuoti, kokių techninių sprendimų reikia norint susikurti išmaniuosius namus, supažindins su įvairiais jutikliais ar kitais mikrokompiuterių priedais, nagrinės kompiuterinių žaidimų veikimo principus. Atkakliausiems jauniesiems programuotojams galbūt netgi pavyks sukurti veikiantį grafinį žaidimą.

Ketvirtadieniais vyksiantys užsiėmimai skirti 10–13 m. mokiniams. 

 

Visi užsiėmimai nemokami, vyks antradieniais–ketvirtadieniais 15.15–16.15 val., dėl srautų valdymo būtina išankstinė registracija telefonu (8 5) 261 3709 arba el. p. kuryboslaboratorija@amb.lt. Išsamiau apie bibliotekos Kūrybos laboratoriją – čia.

 

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.