Pirmokai išėjo pažinti pasaulio

Aurelija Dirginčienė

– Kaip, Jokūbėli, sekėsi mokykloje? Mačiau klasės puslapyje, kad šiandien ėjote pasaulio pažinti, – po pamokų mamytė kalbina pirmoką.

– Na, pasaulio tai nepažinome. Matėme tik vieną labai šerkšnotą šermukšnį… O ėjome į muziejų.

 

Šis mamos su sūnumi pokalbis verčia nusišypsoti. Pasaulį tą dieną vaikai pažino kiek kitaip – keliavome į Šiaulių fotografijos muziejų, kur dalyvavome edukacijoje „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama“. Edukacijos pradžioje pirmokai sužinojo apie vieną seniausių miesto pastatų. Iššifravo, kad jame buvo įsikūrusi vaistinė. Išgirdo apie miesto ekonomiką kėlusius Šiaulių gyventojus žydus ir jų liūdną likimą. Sužinojo, kas ir kada įkūrė fotografijos muziejų. Po trumpos apžvalgos pirmokai buvo pakviesti į stebuklingą tamsią patalpą, apšviestą tik rausva šviesele. Štai čia ir prasidėjo stebuklas! Ne veltui mažieji dalyvauja „Nordplus“ ir „eTwinning“ projekte „Skaitmeninio pasaulio stebuklai“ (angl. „Wonders of the digital world“). Vaikai gamino fotogramas (tai, ko gero, seniausia ir paprasčiausia fotografikos forma). Stebuklinga kūryba prasidėjo nuo to momento, kai pirmokai iš daugybės jiems pasiūlytų daiktų sudėliojo savo kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. O tada teko fotografuoti be fotokameros – kiekvieno vaiko darbelis buvo apšviečiamas kryptine šviesa. Vaikai su pasimėgavimu kartojo naujai išgirstą žodį „chemija“, kuri ir leido išvysti, ką padaro specialios cheminės priemonės – ryškalai ir fiksatorius. Ir pagaliau rezultatas, kurio nesitikėjo nė vienas pirmokas.

 

Pažinti pasaulį – puiku. Ir ši pažintis gali vykti ne tik klasėje, mokyklos kieme, senelių sode, teatre ar muziejuje. Tikiu, kad mano pirmokai sužinos dar labai daug naujo, jiems nepažinto pasaulio.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.