Pirmasis projekto vizitas Salonikuose – tvari ateitis mūsų rankose

Daiva Visockienė
,
projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Lapkričio 8–12 d. vyko pirmasis „Erasmus+“ projekto „Acting now for Future“ mainų vizitas Graikijoje, Salonikų mieste. Projekte, kurio tema – ekologija ir tvarus vystymasis, dalyvauja 5 šalys: Graikija, Portugalija, Estija, Čekija ir Lietuva. Mūsų šaliai projekte atstovauja Kauno „Vyturio“ gimnazija. Projektą koordinuoja Portugalijos mokykla Agrupamento de Escolas D.Filipa de Lencastre, esanti Lisabonoje.

 

Mokymosi veiklų vizite Salonikuose dalyvavo daugiau nei 30 moksleivių iš šalių partnerių ir 20 mokytojų. Kauno „Vyturio“ gimnazijai atstovavo IIIc klasės mokinių komanda – Rusnė Drulytė, Laima Stasiškytė, Augustinas Mockus ir Edvinas Jakas. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytojos Daiva Visockienė ir Lina Dovydienė. Trijų dienų mokymosi veiklų programa buvo intensyvi ir aktyvi. Pirmąją dieną nuo ankstyvo ryto iki vakaro mokiniai dalyvavo įvairiose komandinėse veiklose, susijusiose su gamtinio paveldo išsaugojimu ir ekologiškos aplinkos puoselėjimu bendruomenėje. Dėl pandemijos apribojimų daugelis veiklų vyko lauke: miesto parke, aikštėse bei mokyklos kieme. Antikiniame Pascha parke mokiniai ieškojo nykstančių rūšių augalų, stebėjo, kokios sąlygos reikalingos jiems augti. Pastebėję, kad daugelis augalų ir medžių kenčia nuo aplinką žalojančių veiksnių – didelio šiukšlių kiekio, ėmėsi savanoriškos pilietinės iniciatyvos – išvalyti parką. Salonikų bendruomenės namuose, bendradarbiaudami grupėse, skirtingų ES šalių mokiniai kūrė tvarios ir ekologiškos kaimynystės modelį ir jį pristatė savivaldybės atstovams. Antroje dienos pusėje gausus būrys jaunimo dalinosi idėjomis apie ekologiškos gyvensenos svarbą forume ir savo įžvalgas surašė laiške Salonikų miesto merui Zervui Konstantinos.

 

Po įtemptos ir darbingos pirmos vizito dienos kitą dieną skyrėme kultūrinei, pažintinei veiklai. Aplankėme Aleksandro Makedoniečio gimtinę Pelą, lankėmės krioklių mieste Edesoje bei mėgavomės terminiais baseinais, kurie prieš mūšį suteikdavo jėgų legendinei Aleksandro Makedoniečio kariuomenei.

 

Paskutinę mokymosi veiklų dieną lankėmės Salonikų savivaldybėje. Buvome svetingai priimti mero patarėjo Goniadis Giorgios, kuris nustebino savo žiniomis apie Lietuvą bei Kauną. Dalyvavome savivaldybės posėdyje tvaraus vystymosi tema bei įteikėme vyturiečių laišką. Dalyvavome ir gyvoje istorijos pamokoje apie Aleksandro Makedoniečio šlovės laikus bei pažinome visai kitokią Graikiją nei vadovėliuose. Pilni įspūdžių, naujų pažinčių ir tolimesnių dalyvavimo „Erasmus+“ projektuose idėjų grįžome į Kauną. Ir jau pradedame planuoti kitą veiklų etapą – apie tai, kaip kovosime su plastiko tarša jūrose, diskutuosime Kretoje.

 

Visos projekto veiklos finansuojamos „Erasmus+“ programos lėšomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.