Pirmasis „Erasmus+“ projekto „Mokyklų žaidimas“ dalyvių vizitas Lietuvoje

Rūta Meškauskaitė
,
informacinių technologijų mokytoja, „Erasmus+“ projekto koordinatorė

Rugsėjo 27–30 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos bendruomenė sulaukė garbingų svečių: dviejų Italijos (I. C. Salvemini, Battipaglia, ir Istituto Comprensivo „Leonardo da Vinci“, Roma) ir dviejų Turkijos (Asim’in Nesli Imam Hatip Ortaokulu, Stambulas, ir Oyun Tasarimcilari Gelistiricileri Yapim Ve Yayincilari Dernegi) programos „Erasmus+“ projekto „Mokyklų žaidimas“ (angl. „Game of schools“) komandų. Mus aplankė devyni mokytojai ir septyni mokiniai.

 

Mūsų progimnazijos mokiniai atvykusius svečius pasitiko dėvėdami tautiniais rūbais, surengė sportinių šokių ir dainų pasirodymus. Susitikimo metu projekto dalyviai pristatė savo mokymosi įstaigas ir švietimo sistemos ypatumus, pristatymus baigėme apžiūrėdami mūsų progimnazijos erdves.

 

 

Projekto partnerius mokytojus priėmė savivaldybės meras Valentinas Tamulis, o mokiniai dalyvavo Arnetų namuose vykusiose edukacijose: pynė iš siūlų juosteles, lipdė molio skulptūras.

 

Trečią susitikimo dieną dalyviai užsiėmimus pradėjo dalyvaudami 3D, matematikos ir gamtos mokslų pamokose. Vyko Turkijos partnerių paskaita „Kokią reikšmę žaidimai turi ugdymo procese?“, kuri suteikė įdomios informacijos tiek mokytojams, tiek mokiniams. Teorinę dalį pakeitė praktinė veikla: mokiniai pagal pasirinktą temą kūrė, konstravo stalo žaidimus, diskutavo, kaip sukurti žaidimai gali padėti mokytis istorijos ar geografijos mokslų. Viso vizito metu svečiai dalyvavo kūrybinėse, sportinėse ir pažintinėse veiklose. Vyko anglų kalbos pamoka su projekto „Game of schools“ svečiais iš Turkijos ir Italijos, joje žaisdami mokiniai mokė vieni kitus turkų, italų ir lietuvių kalbų.

 

Šiomis dienomis svečiai turėjo galimybę susipažinti ne tik su mūsų mylimo miesto istorija, kultūra, bet ir įžymiomis vietomis, aplankė Kauną, Trakus ir Vilnių, lankėsi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, grožėjosi Vilniaus miesto panorama iš Vilniaus televizijos bokšto.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.