Pilietiškumo pamokos Vilniuje

Romena Ruškienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos Mokinių tarybos nariai ir aktyviausi 5–8 klasių mokiniai vieną atostogų dieną mokėsi. Tik pamokos vyko ne mokykloje, o Lietuvos Respublikos Vyriausybėje ir Valstybės pažinimo centre, įsikūrusiame Prezidento rūmų ansamblyje. Tądien turėjome 5 pamokas.

 

1 pamoka – pažintis su Vyriausybės rūmų patalpomis. Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Dvilinskas vedė ekskursiją, papasakojo, kur vyksta oficialūs svečių priėmimai, kur filmuojami pranešimai žiniasklaidai, kur vyksta iškilmingi minėjimai ir garbingų apdovanojimų ceremonijos. Posėdžių salėje sėdėjome ministrų, o Danas net ir Ministro Pirmininko kėdėje! Atsidėkodami Jonui už išsamų pristatymą, Ąžuolas ir Gabrielė pagrojo fortepijonu.

 

2 pamoka – susitikimas su Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir sporto klausimais Une Kaunaite. Draugiškame ir nuoširdžiame pokalbyje išsiaiškinome, kas yra LR Vyriausybė, kas sudaro Vyriausybės kabinetą, ką veikia Ministras Pirmininkas ir jo patarėjai, kiek yra ministerijų.

 

3 pamoka – dalyvavome Vyriausybės posėdyje ir pasitarime. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis visiems dalyviams pristatė mus ir suteikė galimybę užduoti klausimų Vyriausybės kabineto nariams. Septintokai Danas ir Jokūbas šia galimybe pasinaudojo ir pakalbino patį Ministrą Pirmininką bei Švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių. Vėliau stebėjome, kaip vyksta dokumentų svarstymas, kaip nagrinėjamas klausimas dėl LR nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus skyrimo.

 

4 ir 5 pamokos – edukacinis užsiėmimas „Atrask Lietuvą“ Valstybės pažinimo centre. Dirbdami komandomis ir naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis, per orientacinį žaidimą tyrinėjome ekspozicijos turinį ir ieškojome atsakymų į klausimus: kaip gerai pažįstame valstybę, kurioje gyvename? Kokios prezidento funkcijos? Kokie tarptautinio bendradarbiavimo ypatumai? Kaip planuojamas ir rengiamas valstybės biudžetas? Kokios yra iškiliausios Lietuvos asmenybės?

 

Po TOKIŲ pamokų, pasigrožėję Vilniaus senamiesčiu, apdovanoję save ledais, pajudėjome į namus. Kelionė atgal neprailgo, mat autobuse dalijomės dienos įspūdžiais. Visų nuomonė sutapo – turėjome puikias pilietiškumo pamokas ir geriau pažinome savo valstybę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.