Pilietiškumo ir tautinio ugdymo projektas „PAŽINK KLAIPĖDOS KRAŠTĄ“

Jolita Zabitienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Regina Chochulia
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ „Boružėlės“ skyriaus ,,Bitučių“ grupės vaikai su savo mokytojomis ir tėveliais nuo sausio 10 d. iki kovo 30 d. įgyvendino pilietiškumo ir tautinio ugdymo projektą „Pažink Klaipėdos kraštą“, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti. 

 

Labai svarbu ugdyti asmenybę ne tik besididžiuojančią savo gimtuoju kraštu, bet ir suvokiančią save kaip krašto puoselėtoją. Vaikas turi teisę jaustis atsakingas už savo kraštą, už istoriją ir žmones. O tam, kad galėtų didžiuotis – turi atrasti, pamatyti, pažinti, išgirsti ir pajausti, suprasti, ką reiškia mums svarbios datos.

 

Jei ne 1923 m. įvykiai neturėtų Lietuva miesto, kuriame mes gyvename ir yra geriausia gyventi. Iš tiesų gera gyventi Klaipėdoje! Šiandien mūsų valstybė turi priėjimą prie jūros ir jūrų uostą. Grupėje naudodami IKT vaikai sužinojo Klaipėdos krašto istoriją, susipažino su kultūra, tradicijomis. Su mokytojomis surado mieste stovinčius laivus Meridianą ir Sūduvį, keliavo į Klaipėdos pilies uostelį apžiūrėti ten stovinčių pramoginių laivų ir jachtų. Pramoginiai laivai ir jachtos turi savo vardus. Bandėme skaityti: „Vasara“, „Delfinas“, „Viola“, „Aitvaras“, „Corlander“ ir daug kitų vardų. Džiugias vaikų emocijas sukėlė unikalus technikos paminklas – pasukamas pėsčiųjų tiltas, vienintelį tokio tipo mechanizmą turintis Lietuvoje. Pasukus tiltelį, laivai bei jachtos gali įplaukti ir išplaukti iš Pilies uosto. O prie tilto – juodojo vaiduoklio skulptūra! Bandėme su juo susidraugauti, mandagiai pasisveikindami ir pamojuodami ranka.

 

 

Projekto „Pažink Klaipėdos kraštą“, skirto paminėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-ąsias metines, organizatoriai pakvietė vaikus ir tėvelius aplankyti Klaipėdos uosto jūros vartus nuo 2023 metų sausio 13 d. iki kovo 11 d.

 

Molai – išskirtinė uostamiesčio vieta, tarsi magnetas traukianti miestiečius ir svečius pasivaikščioti Iš arti pamatyti ir pajusti jūros jėgą, pamojuoti išplaukiančiam ar grįžtančiam laivui yra geriausia terapija siekiant geros nuotaikos. Pirmosios ant molo skubėjo projekto organizatorės: mokytoja Regina, mokytoja Vaida su dvynukais Augustu ir Marku ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita. 18 vaikų su broliais, sesutėmis, tėveliais ir augintiniais aplankė Klaipėdos uosto jūros vartus. Nors Klaipėdos orai mūsų nelepino, dažnai lijo, pūtė stiprus vėjas, bet vaikai prašė tėvelių nuvežti juos prie jūros ir užfiksuoti išvykos akimirkas nuotraukose, kad grupėje galėtų parodyti vaikams ir mokytojoms. Vaikai sužinojo, kad Klaipėdos uostas turi du lygiagrečius molus, kurie yra uosto vartai ir pro juos laivai įplaukia į Klaipėdos miestą ir išplaukia į Baltijos jūrą, o iš ten gali plaukti kur nori, į platų pasaulį! Šeimos smagiai leido laiką ant šiaurinio molo, stebėjo Klaipėdos uosto jūrų vartus, tikėjosi pamatyti įplaukiantį ar išplaukiantį laivą, gėrėjosi kraštovaizdžiu. Daug klausimų kilo pamačius ant molo akmens nupieštą Lietuvos trispalvę, domėjosi skulptūra „Pasivaikščiojimas su žuvimi“. Mes, vaikai ir suaugę, mokėmės pažinti, džiaugtis ir saugoti žmogaus ryšį su jūra ir gamta.

 

Pasitelkdami įvairias meninės raiškos priemones vaikai kūrė matytus laivus, kranus, tiltus, jūrą, dalijosi išvykose patirtais įspūdžiais.

 

Vaikų įtraukimas į aktyvias veiklas, naujų formų ir būdų ieškojimai padeda vaikams tapti aktyviais tautos nariais ir piliečiais. Juk patys jauniausieji yra tolimiausia mūsų ateitis. Tokie projektai puiki galimybė mokytis ir geriau pažinti save bei kitus, visiems kartu prisidėti prie savo tautos vertybių puoselėjimo. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo kraštu, savo miesto istorija. Džiaugiamės, kad Klaipėda turi tą savitumą, kuris žavi Lietuvos žmones.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)

  • Greta

    Nuostabu! Jaučiuosi dėkinga auklėtojoms už pilietiškumo skatinimą, pasirenkant nestandartines ir įdomias priemones vaikų dėmesiui sutelkti 🙂 Vaikų įspūdžiai ir žinios apie Klaipėdos kraštą bei Lietuvą ir džiugina, ir stebina!

  • Aušra

    Labai džiaugiuosi, kad mūsų auklėtojos tokios išradingos ir taip nuoširdžiai atsiduoda ugdymui, o svarbiausia įtraukiant tėvelius ir skatinant aktyvias veiklas bei platesnį pažinimą! 🙂