Pilietiškumo akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyviai kviečia didžiuotis 1991 m. sausį iškovota istorine pergale

Minint prieš dvidešimt septynerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, šių metų sausio 12 d. 8.00 val. ryte visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos vienybės ir atminties žvakutės.

Daugiau kaip 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

 

Prie pilietinės iniciatyvos prisijungti ir kartu paminėti iškovotą istorinę pergalę kviečia šią tradicinę iniciatyvą nuo 2014 m. globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prieš 26 metus mes nebuvome NATO ir Europos Sąjungos narėmis, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Mūsų kova žavėjosi ir mus palaikė demokratines vertybes išpažįstanti tarptautinė bendruomenė ir kitos iš totalitarinio režimo gniaužtų trokštančios išsivaduoti tautos.

 

Anot Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktoriaus Ronaldo Račinsko: „1991 m. sausio 13 d. – viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje. Mes privalome prisiminti šią dieną kaip mūsų istorinę pergalę ir ja didžiuotis“.

Šią pilietiškumo iniciatyvą Tarptautinė komisija organizuoja kasmet nuo 2008 m. Ji yra „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis.

 

Daugiau informacijos apie iniciatyvą jums maloniai suteiks Ronaldas Račinskas, Komisijos direktorius, tel. 8 698 42 330, Ingrida Vilkienė, Švietimo programų koordinatorė, tel. 8 618 47 475.

 

Akcijos organizatoriai – Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Iniciatyvą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Aldona

    Šiandien Lietuvos mokyklose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir net kai kurių namų languose sužibo vienybės ir atminties žvakutės. Graži iniciatyva jau ne vienerius metus vykstanti pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, nes istorijoje yra datų, kurios amžiams lieka žmonių širdyse. Tokia data – 1991-ųjų Sausio 13-oji. Ši data kviečia pamąstyti, koks būtų mūsų gyvenimas, jei tada Tėvynę mylintys žmonės nebūtų stovėję prieš tankus, kad apgintų savo šalies laisvę, ar turėtume šiandien pasirinkimo laisvę – kuo tikėti, kuo būti, kur studijuoti, kur keliauti… Ačiū, iniciatyvos iniciatoriams, jos globėjai Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Ši pilietinė akcija ne tik skatina prisiminti, net tik uždegti žvakutę lange, prisisegti neužmirštuolės žiedą, bet ir sutelkia švietimo įstaigų bendruomenes bendrystei. Kilnūs ir prasmingi veiksmai – tinkamiausia pilietiškumo ugdymo pamoka jaunimui. Mes turime, ką prisiminti, turime, ką apmąstyti… LIETUVA, LAISVĖ, ATMINTIS nėra tušti žodžiai.