Pilietiškumas kartu su Kaunu

Alvydas Bakutis
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkas

Gyvename ne tik dviejų didžiausių Lietuvos upių, bet ir labai įdomios bei turtingos miesto kultūros santakoje. Turime būti smalsūs, ši savybė nuties kelią į pasididžiavimą savo šiuolaikišku miestu ne tik Lietuvos, bet ir Europos kontekste. Kviečiame mokytojus ir mokinius aktyviai dalyvauti 4 seminarų cikle, per kurį išgirsite daug įdomaus apie Kauną, miesto muziejus, architektus, žymius žmones, originalias iniciatyvas, žiūrėsite skaidres, spręsite kryžiažodžius, džiaugsitės prizais. Tai originali pedagogų ir moksleivių pilietiškumo kompetencijų ugdymo programa „Pilietiškumas ir atsakinga visuomenė: Kauno įvairenybės pasitinkant Kauną, kaip Europos kultūros sostinę 2022“, kurią organizuoja Kauno pedagogų kvalifikacijos centras.

 

Programą sudaro 4 seminarų ciklas:

I seminaras „Netikėtumai Kauno senamiestyje: žibalinė, piršto atspaudas, grindinio inkrustacijos, vabalų dresuotojas ir mauzoliejus“. „Kaunas – Europos kultūros sostinė – 2022“.

II seminaras „Žymiausi Kauno architektai: R. Antinis (tėvas ir sūnus), V. Narutis, E. Frykas, F. Vizbaras, M. Songaila, A. Aleksandravičius“. Ekskursijų vedimo metodologija.

III seminaras „Unikalūs muziejai ir turizmas Kaune: M. Šalčius, T. Daugirdas, Klounų muziejus, Aklųjų muziejus, J. Zikaro muziejus, L. Truikio muziejus, Brangakmenių muziejus“. Praktinis užsiėmimas – ekskursija į muziejų po atviru dangumi.

IV seminaras „Kaunas 19 a. pabaiga – 20 a. pradžia: konkė, siaurukas, diližanas, pirmieji autobusai, funikulierius, tiltai, uostas“. Praktinis užsiėmimas – ekskursija į J. Zikaro muziejų.

Kiekvienos seminarų ciklo dalies klausytojai gaus kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus.

 

Kviečiame ikimokyklinio, pradinio ugdymo, įvairių dalykų mokytojus, ugdymo įstaigų ir miesto bendruomenes į pirmąjį seminarą, kuris vyks vasario 26 d. 14 val. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, Vytauto pr. 44, Kaunas.

Registracija į seminarą čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Udrius

    Vat as galvoju , Kaunas 19 a. pabaiga – 20 a. pradžia: konkė, siaurukas, diližanas, pirmieji autobusai, funikulierius, tiltai, uostas“. Praktinis užsiėmimas – ekskursija į J. Zikaro muziejų. Gal man reiketu pravesti ? 🙂 Vis tik ta ekskursija padaryta pries 10 metu mano asmeniskai . TIk va kuo tas Zikaro muziejus susijes su tema tai taip ir neaisku 🙂 Matosi , pasakos zmones nelabai susidure su ta tema 🙂 Parasykite jei reikes pagalbos 🙂