Pilietinė iniciatyva „Lietuvos vardas skamba mūsų lūpose“

Ginta Lužeckienė
,
Šiaulių „Dermės“ m-klos priešmokyklinio ugdymo mokytoja ir pilietinės iniciatyvos iniciatorė

Nieko nėra svarbesnio už laisvę ir nepriklausomybę, todėl Vasario 16-oji – pati šviesiausia ir skaidriausia valstybės šventė. Lietuvos valstybės atkūrimo diena pažadina kiekvieno iš mūsų širdyje įkvėpimą skleisti vertybes ir pilietinę dvasią. Meilė Tėvynei Lietuvai ugdoma nuo pat mažens.

 

Pilietinė iniciatyva „Lietuvos vardas skamba mūsų lūpose“ Šiaulių „Dermės“ mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko vasario 15–19 dienomis. Šiuo laikotarpiu darželis pasipuošė trimis gražiausiomis Lietuvos vėliavos spalvomis: geltona, žalia, raudona. Visose grupėse inicijuotos veiklos, skirtos Vasario 16-osios minėjimui. Veikdami įvairiomis formomis, vaikai ugdėsi pilietiškumo jausmą, pagarbą savo Tėvynei, puoselėjo lietuvybę.

 

Tautinių veiklų metu siekta, kad ugdytiniai geriau pažintų Lietuvą, savo gimtinę, didžiuotųsi ja, gerbtų simbolius, tokiu būdu ugdomas tautiškumas, patriotiškumas, meilė savo kraštui. Rankose laikydami trispalves vėliavėles, aptarėme Lietuvos trispalvės spalvų reikšmes, prisiminėme, kokioje šalyje gyvename. Vaikai negailėjo gražių žodžių gimtinei, šoko lietuvių liaudies šokius, dainavo dainas, skaitė eilėraščius, piešė, statė statinius, skirtus šiai gražiai Vasario 16-osios šventei.

 

Inicijuojamų veiklų metu daug dėmesio skyrėme vaikų pažinimo ir patirties kaupimui apie Lietuvą, ir su tuo susijusiais įvykiais. Prie akcijos prisidėjo ir ugdytinių šeimų nariai. Tikimės, kad visos organizuotos veiklos suvirpino vaikų širdeles, tad ir ateityje skatins domėtis ir didžiuotis savo šalimi.

 

Pilietinės iniciatyvos veiklos užfiksuotos nuotraukose, o jas kūrybingai panaudojus – sukurtas filmas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.