„Pieva ir jos gyventojai“

Ina Povilaitienė
,
Panevėžio l.- d. „Rūta“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Panevėžio miesto strateginio plano tikslas „Darni bendruomenė, kurianti miesto kultūrą“ skatina kultūros ir švietimo jungtį, prasmingą vaikų užimtumą. Ikimokyklinis amžius – tai vaikų kūrybinės raiškos formavimosi pradžia. Šiame amžiuje vaikų kūrybiškumui reikštis  būtina suteikti įvairiausių ir netikėčiausių kūrybinės raiškos galimybių. Geriausiai ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumas atsiskleidžia kūrybiškoje edukacinėje erdvėje, kur suteikiamos vaikams pačios įvairiausios raiškos galimybės.

 

 

Kasmet vykstančiame lopšelio-darželio „Rūta“ tapybos plenere „Pieva“ (iš dalies Panevėžio savivaldybės finansuojamas projektas „Vaikystės paletė“) siekėme kurti erdvę, kurioje skleidžiasi vaikų kūrybinis potencialas. Kiekvienas įstaigos vaikas kartu su atvykusiais svečiais iš lopšelių-darželių „Pušynėlis“, „Sigutė“ ir „Gintarėlis“ turėjo galimybę įvairiomis dailės priemonėmis tapyti, piešti pievą ir jos gyventojus. Kad nepritrūktų popieriaus, drobės, dažų ar įkvėpimo rūpinosi plenero vedančiosios – mokytojos Jolanta Valuntienė ir Aušra Kairienė.

 

Plenerą „Pieva“ užbaigė bendras šokis, muilo burbulai ir direktorės Reginos Mikalauskienės jauniesiems dailininkams įteiktos dovanėlės. Sukurti darbai džiugins tėvelius, E. Mezginaitės bibliotekos lankytojus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.