Per pirmą žiemos priėmimo savaitę į profesinio mokymo įstaigas registravosi daugiau kaip 400 stojančiųjų

Per pirmąją žiemos priėmimo į profesinio mokymo įstaigas savaitę paraiškas mokytis pateikė 418 stojančiųjų. Šiame pirmą kartą rengiamame priėmime dalyvauja 70 profesinio mokymo įstaigų, iš viso stojantieji gali rinktis iš 395 mokymo programų. Jiems siūloma užimti nuo vasaros priėmimo likusias 3 tūkst. vietų.

 

Daugiausia stojančiųjų dėmesio kol kas sulaukė Plungės technologijų ir verslo mokykla, Marijampolės profesinio rengimo centras, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Kauno taikomosios dailės mokykla, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla.

Tarp stojančiųjų populiariausios suvirintojo, krovinių transporto vairuotojo, kosmetikos, masažuotojo, kirpėjo, santechniko, fotografo, siuvėjo, slaugytojo padėjėjo, vizualinės reklamos gamintojo, apskaitininko ir kasininko profesinio mokymo programos.

 

Žiemos priėmimas į profesines mokyklas šiemet vykdomas pirmą kartą. Jis ypač naudingas tiems, kurie šiais metais baigė mokyklą ir vasarą dar nebuvo apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat tiems, kurie nori tobulinti ar keisti anksčiau įgytą kvalifikaciją.

Žiemą nėra priimama į tas profesinio mokymo programas, kurios vykdomos kartu su pagrindinio ar vidurinio ugdymo programa.

 

Svarstantieji apie stojimą ypač kviečiami rinktis darbo rinkoje patrauklias profesijas: inžinerinės pramonės, gamybos ir perdirbimo, statybos ir informacinių technologijų, socialinių paslaugų. Kaip rodo analizė, šių specialistų labiausiai trūksta darbo rinkoje ir šie darbai gerai apmokami.

Stoti gali įvairaus išsilavinimo asmenys – įgiję pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, taip pat jo neįgiję ir turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, baigę individualizuotas pagrindinio ugdymo ar socialinių įgūdžių programas.

 

Žiemos priėmimas vyks iki gruodžio 14 d. Kvietimų mokytis stojantieji sulauks gruodžio 18 d., o mokymo sutartis galės sudaryti gruodžio 19–21 d.

Priimtieji per žiemos priėmimą turėtų pradėti mokytis nuo pavasario semestro pagal profesinio mokymo įstaigos nustatytą datą – tarp 2019 m. pradžios ir vasario 4 d.

Profesinio mokymo įstaigoms 2018 m. iš viso buvo numatyta skirti 20,1 tūkst. valstybės finansuojamų vietų, iš jų 3 tūkst. per vasaros priėmimą liko neužimta. Daugiausia laisvų vietų liko gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijų, transporto srityse.

 

Žiemos priėmime dalyvaujančių profesinio mokymo įstaigų ir jų siūlomų mokymo programų sąrašas skelbiamas ir priėmimas vyksta per bendrojo priėmimo LAMA BPO priėmimo sistemą – http://profesinis.lamabpo.lt/.

 

ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.