Per 1000 abiturientų laikys gimtosios – lenkų, rusų, baltarusių – kalbos egzaminą

Šiandien abiturientai laikys mokyklinio gimtosios kalbos (baltarusių, rusų, lenkų) egzamino dalį raštu. Šio egzamino dalis žodžiu įvyko pavasarį.

 

Gimtosios kalbos (rusų) egzaminą laikys panašus mokinių skaičius kaip ir praėjusiais metais – 323 (2020 m. – 328). Panaši tendencija ir su gimtosios kalbos (lenkų) egzaminu: šiemet jį pasirinko 741 mokinys (2020 m. – 763 mokiniai). Šiek tiek padidėjo norinčių laikyti gimtosios kalbos (baltarusių) egzaminą, kurį pasirinko 5 abiturientai. Ankstesniais metais (2019 m. ir 2020 m.) jų būdavo 3.

Renatos Česnavičienės nuotr.

Egzamino dalį raštu sudaro teksto suvokimo ir teksto kūrimo užduotys. Joms atlikti skirtos 4 val. ir 15 min. „Laikydami šį egzaminą, abiturientai turės rašyti 250–400 žodžių rašinį arba teksto interpretaciją. Interpretacijai gali būti pateikti tekstai ir iš į programą neįtrauktų autorių ir kūrinių. Jei mokiniai pasirinks rašyti samprotaujamojo pobūdžio tekstą, jiems bus pateiktos trys temos, jie turės remtis bent vienu skaitytu grožiniu kūriniu“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

 

Praėjusiais metais gimtosios kalbos (lenkų) egzaminą išlaikė 99,6 procento abiturientų, iš jų aukščiausius 9–10 balų įvertinimus gavo 26,96 proc., gimtosios kalbos (rusų) – išlaikė 99,2 proc. mokinių, iš jų aukščiausiais balais buvo įvertinti 24,3 proc. Gimtosios kalbos (baltarusių) egzaminą išlaikė visi 3 abiturientai, tačiau aukščiausių įvertinimų negavo. 

 

NŠA inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.