Penktą kartą įvyko respublikinis projektas „Kamuolio diena“

Justina Valančienė
,
Klaipėdos l.-d. „Dobiliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Klaipėdos lopšelis-darželis „Dobiliukas“ gegužės 10–24 d. jau 5 metus iš eilės kvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus, jų mokytojus ir tėvelius saugiai bei aktyviai leisti laiką su kamuoliu. Respublikinio projekto „Kamuolio diena“ tikslas – netradiciškai paminėti gegužės 10-ąją, Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną, ir skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

 

Šiemet projekte dalyvavo 36 Lietuvos ugdymo įstaigos, apjungusios visus 5 Lietuvos etnografinius regionus: Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją ir Mažąją Lietuvą. Kaip šalis – Lietuva – nepakartojamai graži ir savita, taip ir visų projekto dalyvių veiklos su kamuoliais ne tik aktyvios, bet ir įdomios, kūrybiškos, originalios, žaismingos bei kupinos džiugių emocijų.

 

Projekto dalyviai kūrė savo kamuolius, organizavo mankštas, jogos užsiėmimus, šokius, sportines varžybas, estafetes, judriuosius žaidimus, žaidė krepšinį, futbolą, golfą, tenisą, tinklinį ir, savaime suprantama, visose šiose veiklose karaliavo jo didenybė KAMUOLYS.

 

Malonu buvo sulaukti puikių atsiliepimų ir aprašymų iš projekto dalyvių, tad dalijamės keliais iš jų:

 

 • Renata Komičienė (Alytaus lopšelis-darželis „Du gaideliai“). „Kamuolio diena“ šiais metais virto kamuolio savaite. Vaikai kasdien susipažino su vis nauja sporto šaka, kurią žaidžiant būtinas kamuolys. Visi žaidė gerai žinomą krepšinį, futbolą ir mažiau žinomą tinklinį ir lauko tenisą, darė mankštą ir džiaugėsi savo kamuoliu“.

 

 • Živilė Šišovienė (Ignalinos „Šaltinėlio” mokykla). „Šiemet jau penktus metus susirinkome paminėti Kamuolio dienos. Rytmetį pradėjome linksmu šokiu, palaikydami Lietuvos atstovus „Eurovizijoje“. Smagiai pašokę, žaidėme futbolą, krepšinį, vyko estafetės. Sportavo ne tik vaikai, bet ir visas darželio kolektyvas. Daug džiaugsmo vaikams suteikė pedagogių futbolo rungtynės“.

 

 • Roma Radžiūnienė (Kauno lopšelis-darželis „Girinukas“). Šiemet pirmą kartą dalyvavome nuostabiame projekte „Kamuolio diena“. Vaikai su pedagogais išbandė įvairias veiklas su kamuoliais: žaidė tinklinį, spardė futbolo kamuolius, mėtė į krepšį, vertikalų ir horizontalų taikinius, rinko kamuoliukus, atliko pratimus ant Gymnic kamuolių, dalyvavo estafetėse. Veiklos vyko ir lauke, ir salėje“.

 

 • Jolanta Zonovienė (Kauno rajono Zapyškio pagrindinė mokykla). „Ikimokyklinės grupės vaikai kūrė kamuolį milžiną, linksminosi su kamuoliais. Buvo smagu dalyvauti!”

 

 • Sandra Jašauskienė (Klaipėdos lopšelis-darželis „Dobiliukas“). „Gegužės 10 d. „Skruzdėliukų” grupės ugdytiniai smagiai žaidė, aktyviai leido laiką su kamuoliu „Milžinu“ lauke. Puiki nuotaika, aktyvi diena ir buvimas gryname ore visa tai – „Kamuolio diena“!”.

 

 • Asta Sabaliauskienė (Klaipėdos rajono „Dovilų“ darželis). „Šiemet gegužės mėnesį „Dovilų“ darželis švenčia 60 metų gimtadienį. Gimtadienį minėjome kartu su „Kamuolio diena“. Žaidėme žaidimus, darėme mankštą ir šokome su kamuoliais. Buvo labai linksma ir smagu. Ačiū už iniciatyvą! Dalyvaujame projekte jau penktus metus“.

 

 • Rimantė Sokolova (Šiaulių lopšelis-darželis „Dainelė“). Gegužės 10 d. šventėme „Kamuolio dieną 2021“. Šios dienos pagrindinis personažas buvo KAMUOLYS. Laikantis saugaus atstumo, tarp skirtingų ugdymo grupių, ugdytiniai atliko nuotaikingą KAMUOLIO šokį. Vėliau išbandė įvairias veiklas bei žaidimus su kamuoliais: futbolą, trikrepšį, krepšinį, tinklinį, kamuolio varymą su riedulio lazdomis, kroketą, darė muzikinę mankštą ant didžiųjų mankštos kamuolių, mėtė kamuolį į taikinius, dalyvavo spalvotų kamuoliukų estafetėje „Olimpiniai žiedai“.

 

 • Agnė Dovalgaitė-Trumpelė (Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“). „Jau ketvirtus metus pedagogai ir ugdytiniai prisijungė prie nuostabaus projekto „Kamuolio diena“. Visą savaitę mažieji ugdytiniai žaidė ir sportavo su įvairių dydžių ir spalvų kamuoliais. Virė spalvotų kamuoliukų košę, masažavo pėdutes su masažiniais kamuoliais sporto salėje, rideno didelį gimnastikos kamuolį vienas kitam, mėtė, gaudė, rideno, atliko mankštelę. Taip pat smagiai bumsėjo su savo kamuoliukais lauke, spardė, bandė pataikyti į įvairiausius taikinius“.

 

 • Kristina Ačė (Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“).Gegužės mėnuo – puikus metas tiek mažiems, tiek dideliems laiką leisti gryname ore. Įveikdami įvairiausias išradingųjų pedagogų sugalvotas estafetes, mankštinomės, mėgavomės puikiu oru, nepakartojama pavasario saule ir puikiu oru. Gegužės 10 d. visi lopšelio-darželio ugdytiniai paminėjo ne tik Judėjimo sveikatos labui dieną, bet ir sudalyvavo (beje, jau trečius metus) nuostabiame bei žaismingame respublikiniame projekte „KAMUOLIO DIENA 2021“. Dėkojame projekto organizatoriams – Klaipėdos lopšelio-darželio „Dobiliukas“ kolektyvui. Kamuolys – pati nuostabiausia priemonė skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą“.

 

 • Rasa Stulpinienė (Panevėžio lopšelis-darželis „Žibutė“). „Jau ketvirtus metus dalyvaujame projekte. Gegužės 10 dieną kieme, grupių aikštelėse,  izoliaciniu principu vyko nuotaikingas sportinis renginys „Kamuolio diena“. Visi šventės dalyviai turėjo kamuolius, su kuriais mankštinosi, žaidė judrius žaidimus, varžėsi estafetėse. Puikus oras, gera nuotaika lydėjo dalyvius ir suteikė galimybę netradiciškai paminėti Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną“.

 

 • Loreta Radzevičienė (Prienų lopšelis-darželis „Gintarėlis“). „Priešmokyklinio ugdymo „Pasakorių” grupės vaikai šėlo su kamuoliais. Atliko įvairias užduotis, mankštinosi, žaidė žaidimus“.

 

 • Neringa Mikšėnienė (Rokiškio lopšelis-darželis „Pumpurėlis“). „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai su džiaugsmu jau penktus metus prisijungia prie spalvoto, apvalaus „Kamuolio diena” projekto. Estafetės, žaidimai su kamuoliais, saulutės spinduliai, smagi nuotaika lydėjo vaikus visą rytmetį“.

 

 

 • Violeta Grinevič (Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazija). Priešmokyklinukai „Kamuolio dieną 2021“ šventė jau nuo pačio ryto. Darėme mankštą su kamuoliais, šokome šokį „Laikrodukas” su kamuoliu. Ir, be abejo, būdami lauke saulėtą dieną be kamuolio neišsiverčiame. Ypač vaikai mėgsta estafetes su kamuoliais“.

 

Šiemet projekte aktyviai su kamuoliu judėjo apie 3000 vaikų ir suaugusiųjų. Džiaugiuosi tokiu įspūdingu dalyvių skaičiumi ir dėkoju kiekvienam dalyvavusiam už vienerių, dvejų, trejų, ketverių ar net penkerių metų draugystę ir bendrystę. Smagu, kad jungiatės ir judate kartu! Kviečiu ir toliau „draugauti“ su kamuoliu ir aktyviai, saugiai bei smagiai leisti laiką ištisus metus. Juk puikios savijautos, laimės pojūčio ir energijos pliūpsnių niekada nebus per daug!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.