„Pekla“ sudrebino gimnaziją

Vaida Račkauskaitė
,
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ redaktorė

Kovo pradžioje Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos aktų salėje koncertą surengė metalo grupė „Pekla“. Į mokyklą pasiklausyti trankios „Peklos“ muzikos sugužėjo apie šimtas Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ir Juliaus Janonio gimnazijos mokinių ir mokytojų. Grupė greitai pakėlė publiką ant kojų, o dainas atliko taip energingai, kad jos girdėjosi visuose gimnazijos aukštuose.

 

Koncerto pradžioje „Juventos“ progimnazijos direktorius Vytautas Girčius trumpai pristatė grupę. Ir neatsitiktinai: grupė 2010-aisiais susikūrė būtent „Juventos“ progimnazijoje, anglų kalbos mokytojo Justino Jokubausko iniciatyva. Joje per tuos metus atlikėjai grojo ir keitėsi. Du buvę juventiečiai, Rokas Girčius ir Justinas Jokubauskas, vėliau mokėsi Juliaus Janonio gimnazijoje. Rokas „Pekloje“ groja gitara, Justinas – mušamaisiais.

„Nesvarbu, kokios žmogus yra profesijos, jis visada gali save išreikšti muzika“, – sakė direktorius ir žvelgdamas į atlikėjus vardijo: šiuo metu sunkųjį metalą groja gydytojas, anglų kalbos mokytojas, istorikas, filosofas, informacinių technologijų specialistas.

 

Po direktoriaus kalbos atėjo laikas sužibėti šio koncerto kaltininkams. Grupės dainos kaip reikiant išjudino žiūrovus. „Pekla“ spinduliavo energiją, garsą, gerą nuotaiką ir galingas emocijas. Per visus pasirodymus publika buvo raginama dainuoti, šokti ir linksmintis. Atlikėjų sukurtai energingai atmosferai neatsispyrė ir mokytojai – jie, kaip ir mokiniai, pasidavė grupės raginimui linksmintis. Paskutinė daina nuskambėjo ypač galingai – beveik visi, buvę aktų salėje, susibūrė prie scenos ir energingai judėjo muzikos ritmu. Koncertas buvo puiki proga atsipalaiduoti po sunkios dienos, išgirsti kitokią muziką, kokios dažniausiai nesame pratę klausytis gimnazijos renginiuose ar koncertuose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.