Pedagoginė patirtis Barselonos Les Acacies mokykloje

Lapkričio 15–19 d. Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos direktorė Jolita Petkevičienė kartu su pradinių klasių mokytoja Inga Kazlauskiene ir anglų kalbos mokytoja Agne Savaste pagal Europos Sąjungos lėšomis remiamą „Erasmus“ KA1 programos projektą „Pasaulis yra mano klasė“ lankėsi Ispanijoje – Barselonos Les Acacies mokykloje, stebėjo mokyklos vadovų komandos ir mokytojų darbą.

 

Vienas iš svarbiausių mokyklos poreikių Europos mobilumo ir bendradarbiavimo srityje yra teorinės ir praktinės patirties apie kontekstualų ugdymąsi įgijimas. Džiugu, kad šešėliuojant mokyklą partnerę – Barselonos Les Acacies mokyklą – buvo galima kartu aptarti ir mokyklos veikloje stebėti įgyvendinamus kontekstualaus ugdymo principus: ugdomosios veiklos planavimą įvertinus vaiko aplinkos kontekstą, ugdomosios veiklos personalizavimą, vaikų kūrybiškumo ir smalsumo skatinimą, charakterio ir vertybių ugdymą, technologijų ir kitų priemonių panaudojimą, siekiant ugdymo procesą perkelti „už klasės ribų“.

 

Ypač daug dėmesio Les Acacies mokykloje skiriama integruotai projektinei veiklai ir bendradarbiavimo strategijos panaudojimui mokinių pažangai bei mokėjimui mokytis. Įdomu tai, kad kiekvienais metais visa mokyklos bendruomenė sprendžia, kokia bus metų projektinės veiklos tema: mokiniai siūlo įvairias idėjas, mokytojai apibendrina, išskiria keturias galimas temas ir galiausiai mokiniai balsuoja. Šiais mokslo metais daugiausia balsų surinko mitybos tema, tad visus metus mokiniai analizuoja įvairią medžiagą mitybos tematika, o metus vainikuoja baigiamaisiais projektiniais darbais, kuriuos pristato visai mokyklos bendruomenei.

 

Įdomi patirtis, kurią galima pritaikyti ir Senamiesčio pradinės mokyklos gyvenime – dalyvavimas tarptautinėje nemokamoje „Globar Scholars“ programoje, kurios metu skirtingų pasaulio šalių mokiniai virtualioje mokymosi platformoje pagal parengtą mokymosi medžiagą tobulina XXI a. aktualias kompetencijas ir anglų kalbos žinias bei gebėjimus. Taip pat šios programos metu skirtingų šalių mokytojai dalyvauja virtualiose profesinio tobulėjimo konferencijose, kurių metu dalijasi šiuolaikine mokymosi medžiaga, pedagogine patirtimi. Stebėjimo vizito metu buvo galima susipažinti, kaip Les Acacies mokyklos mokiniai kartu su virtualiais bendraklasiais iš Jungtinių Amerikos Valstijų nagrinėja vieną iš „Globar Scholars“ programos modulių „Sveika mityba“.

 

Senamiesčio pradinės mokyklos bendradarbiavimas su Barselonos Les Acacies mokykla tęsis ir toliau – pavasarį katalonų komanda lankysis Lietuvoje ir stebės mokyklos vadovų bei mokytojų veiklas. Galimybė dalyvauti mobilumo veiklose ne tik suteikia puikias sąlygas tobulėti ir įgyti reikiamų kompetencijų, sustiprina lyderystę, bet ir praplečia mokytojų akiratį, skatina motyvaciją augti, keistis ir dalytis gerąja patirtimi.

 

Alytaus Senamiesčio prad. m-klos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.