Pedagogams – apie mitus ir realybę mokant kurčiuosius (vykdoma registracija į mokymus)

„Klasėje – kurčiasis?! Pala, įtraukusis ugdymas neturi gąsdinti, tad visi, kas įsitempė ir suirzo, giliai įkvėpkite ir nusiraminkite. Jei norite pasitikti tokį auklėtinį drąsiau – pažinkite jį“, – drąsina Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro (toliau – TECHIN) metodininkė Toma Grabauskaitė. Pedagogė kviečia kolegas susitikti vasario 13 d. vyksiančiuose mokymuose „Kurčiųjų kultūra ir gestų kalba“, kuriuos ves Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro specialistės – kurčiųjų bendruomenės narė Ieva Pečiulytė Silaeva bei metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus vedėja Ieva Stelmokienė.

 

„Mokymo centre turime du kurčiuosius mokinius, kurių atėjimas į klasę pirmosiomis dienomis sukėlė nerimo daliai mokytojų. Kaip dirbti? Kaip tinkamai pritaikyti mokymo medžiagą? Daug klausimų, į kuriuos atsakymus mums padėjo rasti būtent Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro darbuotojų konsultacijos. Pastarąsias tęsiame, suprasdami, kad dar turime daug ko išmokti! Ir, žinoma, esame atvira bendruomenė – šįkart ir ateityje kviesime visus drauge tobulėti norinčius Lietuvos mokytojus“, – teigia TECHIN metodininkė.

 

Mokymų metu dalyviai gaus vertingų kontekstinių žinių, padėsiančių išvengti nemalonių nesusipratimų bendraujant su kurčiaisiais. Tam, kad bendravimas su šiais žmonėmis būtų sklandesnis, pedagogai susipažins su keletu dažniausiai naudojamų ir ugdymo procese aktualiausių gestų. Mokymų pabaiga bus skirta galimybei konsultuotis su specialistėmis ir išryškinti kurčiųjų mokinių mokymos(si) ypatumus, į kuriuos atsižvelgus bus lengviau pritaikyti mokymo(si) turinį ir aplinką. Mokymuose bus vertimas gestų ir lietuvių kalbomis.

Nemokami mokymai, skirti įvairių sričių pedagogams ir pagalbos mokiniui specialistams, vyks vasario 13 d. Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centre (Trinapolio g. 2, Vilnius). Dalyviams bus išduodami TECHIN akredituoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Vykdoma elektroninė dalyvių registracija.

Konsultacinių mokymų turinys:

  • 45-9.00 – atvykusių dalyvių registracija
  • 00-9.45 – „Kurčiųjų kultūra“ (Ieva Pečiulytė Silaeva)
  • 45-10:30 – ,,Komunikacija su klausos sutrikimų turinčiu asmeniu: mitai ir realybė“ (Ieva Stelmokienė)
  • 30-10.45 – pasirūpinimo savimi pertrauka
  • 45-11.30 – „Gestų kalba“ (Ieva Pečiulytė Silaeva)
  • 30-12.00 – Klausimai, diskusijos bei galimybė konsultuotis su specialistėmis.

Kontaktinis asmuo
Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro
metodininkė Toma Grabauskaitė
(8 626 38707, toma.grabauskaite@vtmc.lt)

 

TECHIN inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.