Pedagogai dalyvavo „Erasmus +“ IKT mokymuose Prahoje

Asta Lukauskienė
,
psichologė
Aurelija Riterienė
,
socialinė pedagogė

Rugsėjo 6–10 d. mes, „Diemedžio“ ugdymo centro psichologė Asta Lukauskienė ir socialinė pedagogė Aurelija Riterienė, lankėmės Čekijos sostinėje Prahoje, dalyvavome tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „IKT ugdyme“ (angl. „ICT in Education“). Šio projekto koordinatorė yra „Diemedžio“ ugdymo centro švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja Aurelija Kasparavičienė.

 

Projekto metu buvo diskutuojama ir analizuojama, kaip kūrybiškai panaudoti IKT (informacines ir komunikacines technologijas) ugdymo procese. Mokymų metu Čekijoje dalyvavo penkios šalys: Rumunija. Kroatija, Lenkija, Ispanija ir Lietuva. Programos metu buvo mokoma(si) naudotis įvairiomis informacinėmis technologijomis (IT) ir žinias pritaikyti praktikoje. Mokėmės naudotis ir parengti darbus šiomis programomis: Edpuzzle.com; Insertlearning.com, superteachertools.us; classDojo.com; intothebook.com; plickers.com; goosechase.com; hour of code (lengvas programavimas); papper coding (mokėmės programuoti robotukus iš ozobot.com); quiver (gyvieji paveikslai); webly.com (interneto puslapio kūrimas); QR code reader/scanner; QRcode generator (programa skirta sukurti savo QR kodui su užduotimi); storyjumper.com (skaitymo ir teksto suvokimo užduotys); liveworksheets.com.

 

Projekto metu glaudžiai bendradarbiavome su kitų šalių pedagogais, dirbome komandomis, siekdami kuo geresnio bendro rezultato, taip pat gilinome anglų kalbos žinias. Mokymų vadovė Smriti Vasistha kūrė nuoširdžią atmosferą ir mus itin profesionaliai mokė taikyti IT naujoves kasdieniniame pedagoginiame darbe.

„Erasmus+“ projektas ypatingas tuo, kad galima ne tik išmokti naujų dalykų, bet ir suteikiama galimybė pažinti šalį, kurioje vyksta mokymai. Pirmą susitikimo dieną mokymų dalyviams buvo organizuota ekskursija su gidu po Prahą.
Tarptautinių mokymų metu ne tik turėjome galimybę tobulinti IT, kūrybiškumo, kalbos įgūdžius, pasisemti gerosios praktikos pavyzdžių iš kitų šalių kolegų, pasidalyti patirtimi, bet ir didinti centro tarptautiškumą. Įgytas žinias, kurias nuo šiol galės išbandyti ir naudoti centro mokiniai, pristatėme centro pedagogams. Tai skatins mokinius bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje, motyvuos ir kūrybiškai nuteiks ugdymo procesui.

 

„Diemedžio” ugdymo centro pedagogai yra motyvuoti tobulėti, ieškoti naujų mokymosi metodų, nebijo naujų iššūkių ir perimti patirtis iš tarptautinių mokymų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.