Pažinimo ugdymas per žygius

Danguolė Januškaitienė
,
mokytoja metodininkė 

Jau treti metai mūsų grupė dalyvauja projekte „Sveikatingumo-pažintiniai žygiai“.

 

Žygiai stiprina sveikatą, ištvermę, valią. Taip pat ugdomos pažinimo, socialinė, emocinė ir sveikatos, komunikavimo, pilietiškumo, skaitmeninė ir kitos kompetencijos.

 

Mūsų darželis „Giliukas“ yra beveik miesto centre. Šalia ramiai teka Neris. Tyrinėti ir pažinti tikrai yra pakankamai objektų. Abipus Neries įrengti pėsčiųjų takai, yra Saulės laikrodis, nešienaujama pieva, daug pažintinių informacinių stendų.

 

 

Kiekvienam žygiui išsikeliame ir bandome pasiekti skirtingus tikslus. Vieni žygiai būna tik pažintiniai, kiti daugiau sveikatingumo, bet dažniausiai pažinimą deriname su sportine veikla.

 

Keliaudami išmokstame pažinti augalus, stebime paukščius, pamatome vabzdžių, voragyvių, sraigių. Nepažįstamus objektus fotografuojame, o sugrįžę į darželį ieškome informacijos, arba naudojame programėles (pvz. Seek by iNaturalist, QR kodus).

 

Keliaudami mokomės saugaus elgesio ir eismo taisyklių. Žygio akimirkas fiksuojame, iš nuotraukų sudedame mąstymo mokyklos sekos žemėlapius. Tokiu būdu visą gautą informaciją vaikai geriau įsimena.

 

Lopšelis-darželis „Giliukas“, Vilnius

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.