Pavasaris su tarptautiniu „Erasmus+“ projektu Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje

Vilma Gapšienė
,
atsakinga už projekto sklaidą

Kovo mėnuo buvo labai įdomus ir turtingas įvairiomis veiklomis visai mūsų Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenei. Jau daugiau nei pusmetį mokykla koordinatoriaus teisėmis vykdo tarptautinį „Erasmus+“ projektą „Mėlyni marškiniai, žali šortai“ (angl. „Blue shirts green shorts“). Į projekto vykdymą įsitraukė ne tik mūsų mokyklos projekto komanda, bet ir visa bendruomenė.

 

Kovo 18 dienos popietę mokyklos administracija drauge su projekto vykdymo komanda žaidė projekto partnerių inicijuotą žaidimą – „Pollution – escape the room“ (liet. „Užterštumas – pabėk iš kambario“). Žaidimo tikslas – pabėgti nuo blogio karaliaus, vardu Užterštumas. Šiam tikslui pasiekti reikėjo teisingai atsakyti į pateiktus klausimus. Tik teisingai atsakius, buvo galima keliauti iš kambario į kambarį ir taip pabėgti nuo Užterštumo. Komanda pasiekė savo tikslą: teisingai atsakę į visus klausimus, komandos nariai tapo Ekoherojais.

Kovo 19 dieną mokiniai priėmė draugų iš Ispanijos kvietimą žaisti jų sukurtą žaidimą „Pasagos žaidimas“, kurį žaisdami vaikai linksmai leido laiką pertraukų metu. Šis smagus žaidimas sukvietė bendrai veiklai net ir mokinių šeimas, įskiepijo norą pasigaminti priemones ir linksmai praleisti vakarą su savo artimaisiais.

 

Kovo 25 dienos popietę mūsų mokyklos 4b klasės mokinys Domas G. dalyvavo Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos organizuotoje respublikinėje pradinių klasių mokinių praktinėje-pažintinėje anglų kalbos konferencijoje „I am so happy“ (liet. „Esu labai laimingas“). Konferencijos metu Domas pristatė pranešimą „I’m so happy participating in the Project „Blue shirts green shorts“ (liet. „Esu labai laimingas, dalyvaudamas projekte „Mėlyni marškiniai, žali šortai“), kuriame dalijosi savo ir savo mokyklos draugų nuveiktais darbais, patirtais įspūdžiais, bendraujant su draugais iš užsienio.

 

Kovo 29 dieną mūsų mokyklos projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Ilona Ragažinskienė, norėdama kuo daugiau mokinių įtraukti į projekto veiklą, turtinti jų anglų kalbos žodyną bei lavinti tarimo įgūdžius, kvietė visų šalių mokinius kurti paveikslėlių žodynėlį, kuriame kiekvienos šalies mokiniai iliustravo po 8 jiems aktualiausius aplinkos taršos klausimu žodžius ir juos įgarsino anglų kalba.

Kovo pabaigoje – balandžio pradžioje „Saulės“ pradinė mokykla dalyvavo Šiaulių kultūros centro organizuotoje Pasaulinės Žemės dienos iniciatyvoje – „Atkurkime savo Žemę”, kurioje buvo akcentuojama klimato stabilizavimo ir sunaikintų ekosistemų atkūrimo svarba, skatinama prisidėti prie mūsų planetos atkūrimo sodinant medžius. Prieš sodinant medelį, mokiniams buvo siūloma pažiūrėti Šiaulių kultūros centro darbuotojų sukurtą filmuką „Labas, Medi“, kurį žiūrint ir analizuojant, 4 klasių mokiniams kilo idėja pasidalinti juo su mokyklos vykdomo projekto draugais iš Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Slovėnijos. Gavus Šiaulių kultūros centro darbuotojų sutikimą, 3 klasės mokinys Domas S. ir 4 klasės mokinė Atina V. įgarsino šį filmuką anglų kalba („Hello, Tree“), kuriame vaizdžiai pasakojo, kaip dideli pokyčiai prasideda nuo mažų darbų, kurie patiems žmonėms gali atrodyti visai nereikšmingi, tačiau yra labai svarbūs gelbėjant gamtą ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie planetos išsaugojimo.

 

Artėjant gražiai pavasario šventei Velykoms, mūsų mokyklos mokiniai kvietė draugus iš Ispanijos, Italijos, Turkijos ir Slovėnijos žaisti savo sugalvotą Velykinį žaidimą „Mesk ir skaičiuok“, kurio tikslas – lavinti skaičiavimo įgūdžius, gebėjimą susikoncentruoti, išlaikyti dėmesį viso žaidimo metu. Šiuo žaidimu siekėme suteikti mokiniams džiugių emocijų ir patyrimų bei praplėsti mokinių žinias apie tai, kaip tausoti aplinką ir naudingai naudoti perdirbtas medžiagas laisvalaikio praleidimui.

 

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė džiaugiasi atgimstančia gamta, pavasariu, nes įgyvendindama tarptautinį projektą atranda vis naujų idėjų ir galimybių, kaip prisidėti prie gamtos saugojimo nuo užterštumo, suprasti, kaip galima naudingai panaudoti įvairias antrines žaliavas, kurios prikeltos antram gyvenimui neš naudą ir saugos mūsų visų Žemę, kuri atsidėkos mums nuostabia augmenija, švariu oru, tyru vandeniu ir neįkainojama dovana – sveikata.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.