Pavasaris Šiaulių „Saulės֧“ pradinėje su Erasmus+ projektu

Vilma Gapšienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

„Erasmus+“ projektas „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural heritage“, Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenei suteikia vis daugiau nuotaikingų, pripildytų naujų įspūdžių, spalvingų emocijų, kuria gerą nuotaiką, nes įgyvendinant projekto veiklas, vis dažniau atrandame kiek pamirštų, gražių ir prasmingų šalies tradicijų.

 

Projektą įgyvendiname drauge su šalių partnerių – Graikijos ir Turkijos – mokyklų bendruomenėmis. Įsibėgėjus pavasariui, galime pasidžiaugti nuveiktais darbais – visų šalių mokyklų mokiniai dalyvavo bendrame projekte, kurio metu dainavo pasirinktą dainą, geriausiai atliepiančią savo šalį, atskleidžiančią jos grožį, tradicijas, papročius. Pasitelkdami informacines technologijas, dainas vaikai iliustravo piešiniais, kuriais dalinosi su kitų šalių draugais. Šios veiklos metu mokiniai tobulino anglų kalbos žinias, gerino savo įgūdžius informacinių technologijų srityje, susipažino su Graikijos ir Turkijos tradicijomis ir papročiais bei pasakojo užsieniečiams apie savuosius.

 

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos iniciatyva, visų šalių mokiniai, dalyvaudami tarptautiniame „Erasmus+“ projekte, tapo tikrais savo šalių kultūros paveldo tyrėjais – rinko populiariausias savo šalyje mįsles, patarles ir posakius, kuriomis dalinosi su projekto draugais iš kitų šalių. Mūsų mokyklos mokiniai savo surinktas mįsles, patarles, posakius užrašė ant medinių lentelių, kurias išmargino tautiniais raštais, nuspalvino Lietuvos vėliavos spalvomis ir sudėjo į didžiausią lietuviškų žodžių juostą, papuošusią mokyklos aplinką. Visų šalių mokiniai, padedami mokytojų, sukūrė filmukus, kuriuos įgarsino anglų kalba. Filmuko tikslas – atrinkti dešimt pačių gražiausių ir įdomiausių mįslių, patarlių, pasidalinti jomis su savo projekto partneriais. Šios veiklos metu mokiniai turėjo galimybę įsigilinti į patarlių, posakių esmę, pagalvoti, kurios mįslės bus įdomios ir suprantamos draugams, mokytis kuo tiksliau jų turinį išversti į anglų kalbą ir gebėti estetiškai, vaizdžiai, visą sukauptą medžiagą pateikti draugams iš kitų šalių.

 

„Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai ne tik aktyviai ir noriai dalyvauja projekto veiklose, bet ir dalinasi savo patirtais įspūdžiais bei įdomiomis projekto veiklomis, dalyvaudami įvairiuose renginiuose už mokyklos ribų. Viena iš tokių renginių – tarptautinė pradinių klasių mokinių praktinė – pažintinė anglų kalbos konferencija (organizatorius – Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija), kurioje ketvirtos klasės mokiniai Haris ir Grantas, skaitė pranešimą anglų kalba – „We are happy participating in the project Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural heritage“.

Nuo pat tarptautinio „Erasmus+“ projekto įgyvendinimo pradžios, visos trys šalys – Lietuva, Graikija ir Turkija – „augina“ savo mokyklose kultūros medžius. Šie medžiai visose šalyse vienu metu atnaujina savo rūbą, atsižvelgiant į besikeičiančius metų laikus, o metų laiką simbolizuojantys akcentai „kalba“ apie svarbiausias šalių tradicijas ir papročius tuo laikotarpiu. Pavasarį šie ypatingi kultūros medžiai pražydo ryškiais žiedais, kurių viduje puikuojasi 3–4 klasių mokinių, anglų kalba užrašyti žodžiai, apibudinantys pavasarį ir šv. Velykų tradicijas.

 

Dalyvavimas „Erasmus+“ projekte „Share your culture with masterpieces by great artists, scientists and your rich cultural heritage“, jo veiklų įgyvendinimas, tobulina vaikų socialinius įgūdžius, lavina anglų kalbos ir naudojimosi informacinėmis technologijomis gebėjimus, padeda įdomiai ir patraukliai, per patyrimines veiklas pažinti kitų šalių kultūrą.

 

Visos veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.