„Pavasaris kalba paukščių kalba“

Gintarė Pečiulienė 
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Vilniaus lopšelio-darželio pedagogė Judita Pavliukevič, vaikus supažindindama su Lietuvoje gyvenančiais paukščiais į svečius, pasikvietė ornitologą Gediminą Petkų, kuris įdomiai, žaismingai papasakojo apie mūsų miškuose, kiemuose gyvenančius paukščius, jų gyvenimo būdą. Sužinojome, kad miesto balandžiai vadinami karveliais, o balandžiai gyvena balandinėse, kodėl geniui kalant galva neskauda ir dar daug įdomaus. Per žiūronus vaikai stebėjo miške gyvenančius paukščius, bandė atspėti koks paukštis, patyrė daug naujų įspūdžių.

 

Paukščių stebėjimui, jų pažinimui pedagogės Judita Pavliukevič ir Renata Kleviado paprašė grupės tėvelių pagaminti paukščiams inkilus. Tėveliai sumeistravo net 9 inkilus. Inkilų kėlimo šventėje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė supažindino vaikus su Lietuvoje gyvenančiais paukščiais ir pristatė tėvelių pagamintus paukščiams namelius.

 

 

Visai bendruomenei aktyviai palaikant, darželio teritorijoje į medžius buvo įkelti inkilai. Po kelių savaičių vaikų džiaugsmui keliuose inkiluose apsigyveno varnėnai. Tai kas be rankų namus pastato?

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.