Pavasario šventės

Ramunė Šveistė
,
PKNPM 8 klasės vadovė
Laimutė Beinarauskienė
,
PKNPM lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Popietė „Tegul Velykos tęsiasi…“

 

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM), dar prieš prasidedant pavasario atostogoms, aštuntokai sugalvojo mažiesiems draugams pratęsti gražiausią pavasario šventę, o pradinių klasių mokytojos Irena Matuzevičienė, Laimutė Lazdauskienė ir Laima Palionienė pritarė šiam sumanymui bei pasisiūlė padėti ruoštis šventei. Vyresnieji aktyviai ir noriai galvojo žaidimus ir užduotis pradinukams. Aštuntos klasės mokiniai – Justina Čiplytė, Karina Liepaitė, Benas Bernatavičius ir Nedas Kubilius – pradinių klasių mokinius ir jų mokytojas pakvietė į velykiniais akcentais papuoštą mokyklos III aukšto salę. Pradinukai atsinešė margučių. Mažiesiems draugams margučio spalva lėmė, kuris jaunasis mokytojas ir pagalbininkas jam padės įveikti užduotis.

 

Išklausius pasaką apie Velykų bobutę, prasidėjo žaidimai. Sustoję ratu, mokiniai bandė atspėti, kas už nugaros turi kiaušinį, lenktyniavo nešdami kiaušinį šaukšte, varydami lazda, ant galvos nešdami lėkštę. Varžėsi, kieno margutis suksis ilgiausiai. Spėjo, ar gyvūnas deda kiaušinius, ar ne. Vyko zuikių gaudynės. Užduotis atliko ne tik pradinukai. Antrokai su savo mokytoja parengė loginių užduočių testus ir komandų vadovams. Renginio pabaigoje visi draugiškai kirpo gėlių žiedus, kuriais padabino mokyklos kieme augantį krūmą. Mažieji tryško džiaugsmu ne tik smagiai praleidę laiką, bet ir gavę atlygį – saldų prizą.

 

Gera mokytojams matyti linksmus, aktyvius mažuosius ir tokius rūpestingus ir atsakingus vyresniuosius mokinius. O labiausiai mus, mokytojas, pradžiugino aštuntokės Justinos Čiplytės pasakyti žodžiai mamai: „Kaip nelengva būti mokytoju…“. Tik šiltai, nuoširdžiai bendradarbiaujant mokytojams ir mokiniams, galima surengti šventę, kurioje atsiskleidžia ne tik mokinių žinios, gebėjimai, įgūdžiai, bet ir meilė bei rūpestis už save mažesniems.

 

Šventė pavyko, todėl manome, kad laukia dar ne vienas džiugus susitikimas ateityje.

Dovana Mamai

 

Gegužė – padėkos ir meilės atskleidimo Motinoms mėnuo. PKNPM 5–10 klasių mokiniai šia proga vykdė projektą „Dovana Mamytei“, kuriam vadovavo dailės mokytoja metodininkė Aušra Lazdauskienė, vyr. mokytoja Danutė Matuzienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laimutė Beinarauskienė.

 

Per dailės pamokas mokiniai piešė gražiausias puokštes, išliedami spalvomis meilę ir padėką. Per lietuvių kalbos pamokas vieni kūrė sveikinimo žodžius, kiti ieškojo žodžių, kaip mamą pavadinti, pašaukti, dar kiti pasirinko padėkos žodžius iš knygų ar interneto. Mokiniai noriai nusifotografavo su savo darbais, o nuotraukų paroda puoš mokyklos erdves visą gegužę.

 

Originalius piešinius su sveikinimo žodžiais visi parvežė savo mamoms į įvairius Lietuvos kampelius. Jie, be abejonės, pradžiugino motinų širdis. „Džiaugiuosi, kad į 13 miestų ir rajonų, iš kurių atvykę mokiniai, iškeliavo dailūs mokinių darbeliai, dekoruoti ne tik spalvomis ir išrašytais žodžiais, bet ir didžiule meile, suteikė malonių akimirkų didžiam turtui, pavadintam Motinos vardu“, – teigė mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.