Paukščių sambūris „Gintarėlio“ kupole

Laimutė Girdauskienė, Loreta Marcinkevičiūtė, Violeta Paškevičienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Šiais metais pasaulinė paukščių diena Vilniaus lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ paminėta netradiciškai – vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių kūrybinių darbų paroda-projektas „Paukščių žemė“. Paroda eksponuota netradicinėje erdvėje – darželio kieme esančiame kupole. Jame apsigyveno daugiau nei šimtas paukštelių, suskridusių iš visos Lietuvos. Unikalūs, saviti, spalvingi kūrybiniai darbeliai džiugino visus.

 

Parodos-projekto metu buvo kreipiamas dėmesys į būtinybę rūpintis paukščiais, ieškoti ir atrasti veiklas, kurių metu vaikas galėtų juos stebėti natūralioje aplinkoje, kuo daugiau apie juos sužinoti ir pasirinkus norimus meninės raiškos būdus paukštelius įamžinti kūrybiniame darbelyje.

 

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytinius ši paroda skatino turiningiau praleisti laiką, sužinoti kokius paukščius stebėjo ir piešė draugai iš kitų Lietuvos švietimo įstaigų. Ji atvėrė ugdytiniams inovatyvią erdvę, kurioje vaikai tryško džiugiomis emocijomis, skaičiavo, kokių paukštelių daugiausia, atrado, kuris jiems yra labiausiai žinomas. Apžiūrinėdami piešinių ekspoziciją, ugdytiniai diskutavo, lygino paukščius (kūrybinius darbelius), ieškojo, kuo šie darbeliuose įamžinti paukšteliai panašūs, kuo skiriasi, kuris iš jų didžiausias. Prisiminė, kokie grįžtantys paukščiai laikomi pavasario pranašais, kokie mūsų darželio kieme, medžiuose iškeltuose inkiluose, pradeda čiulbėti pirmieji. Ugdytiniai, susidomėję parodoje esančiais kūrybiniais darbeliais-paukšteliais, kreipė akis į dangų, žvalgėsi, ieškojo tikrovėje skraidančių paukščių, juos stebėjo, tyrinėjo.

 

Džiaugiamės ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendradarbiavimu, mokytojų aktyvumu ir noru kartu su ugdytiniu saugoti ir globoti paukščius, perteikiant ekologinės kultūros pradmenis, formuojant teisingą požiūrį į gamtą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.