„Pasivaikščiojimas po Vilnių“

Žana Mackevič
,
Vilniaus l.-d. „Zylutė“ mokytoja metodininkė

Šiais metais Vilnius švenčia 700 m. jubiliejų. Vilniumi galima didžiuotis dėl daugelio dalykų, bet vienas iš jų neabejotinai yra tai, kad Vilnius garsėja savo senais pastatais. Labai svarbu jau nuo mažens ugdyti vaiko pilietiškumą, gerbti ir domėtis savo tėvyne, miestu, kuriame gyvename. Vaikų meilė savo šaliai prasideda nuo miesto, kuriame jie gyvena. Pedagogų ir tėvų tikslas įskiepyti vaikams tą meilę, kad ateityje jie, paveldėję mūsų miesto grožį, juo rūpintųsi bei saugotų. Taip miestai bus švarūs, bus mažiau šiukšlinama, piešiama ant sienų. Todėl kilo mintis pradėti pažintį su Vilniumi nuo lopšelinio amžiaus.

Įgyvendindami projektą mes numatėme tokius etapus:

  1. Sukurti albumą apie Vilnių „Pasivaikščiojimas po miestą“ (žiūrėdami į nuotraukas, vaikai atpažino save ir savo tėvus, kai kurie komentavo).
  2. Žaisti didaktinius žaidimus „Statom namą“.
  3.  Dalyvauti statinių lauko parodoje „Mano gimtasis miestas

Labai džiugu, kad projekte aktyviai dalyvavo daugelis tėvų, kurie padėjo sukurti gražų albumą apie Vilniaus gimtadienį. Tikimės, kad tėvai tęs drauge su mokytoja pradėtą darbą ir tolesnę pažintį su Vilniaus pastatais, gražiomis gatvėmis, o vaikai išmoks branginti paveldą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.