Pasitikrinti žinias paauglius vėl kviečia tradicinė Europos pinigų viktorina

Rytoj, trečiadienį, kovo 3 d., Lietuvoje vyks jau 4-oji Europos pinigų viktorina. Virtualus edukacinis konkursas, nuotolines mokymosi priemones populiarinęs dar gerokai iki koronaviruso pandemijos, vėl kviečia 13–15 metų paauglius pasitikrinti finansų žinias virtualiu būdu ir, tapus nacionaliniais čempionais, atstovauti šaliai tarptautiniame finale.

 

Viskas, ko reikia dalyvaujant – kompiuteris, išmanusis telefonas arba planšetė su interneto ryšiu ir noras išmėginti savo žinias, atsakant į 15-a viktorinos klausimų. Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet dėl pandemijos sąlygų konkurse mokiniai kviečiami dalyvauti ir po vieną, tačiau bendradarbiavimo įgūdžiai ypač pravers laimėtojams, mat finaliniame tarptautiniame etape dalyviai šalims atstovauja po du. Viktorinos partneriai Lietuvoje – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei jaunimo antreprenerystės bei finansinio raštingumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“.

 

Įžanga į viktoriną taps virtuali finansinio raštingumo pamoka su Lietuvos bankų asociacijos (LBA) ir „Lietuvos Junior Achievement“ dedikuotais finansų, sukčiavimų prevencijos ir finansinio raštingumo ugdymo ekspertais. Iškart po jos bus transliuojamas finansų ekspertų parengtas klausimynas lietuvių kalba, o komandos turės pateikti atsakymus per išmaniąją programėlę. Geriausiai pasirodžiusių dalyvių laukia LBA, koordinuojančios viktoriną mūsų šalyje, įsteigti prizai.

 

„Asmeninių finansų valdymo pradmenys, saugumo elektroninėje erdvėje žinios ir informacija apie tai, kaip veikia finansų pasaulis, kiekvienam iš mūsų yra gyvybiškai būtina: tuo kaskart įsitikiname spręsdami kasdienius rūpesčius, stebėdami įvykius šalyje bei pasaulyje, planuodami savo ateitį, – mano dr. Eivilė Čipkutė, LBA prezidentė. – Dėkoju visiems mokytojams, kurie gvildena šias temas dirbdami su mokiniais, ir sveikinu kiekvieną jomis aktyviai besidomintį moksleivį bei moksleivę: šiandien daug kalbama apie finansinių investicijų reikšmę ir atveriamas galimybes, tačiau geriausia investicija visuomet buvo ir yra mūsų žinios.“

 

Anot „Lietuvos Junior Achievement“ direktorės Andželikos Rusteikienės, finansinio raštingumo ugdymas tradiciškai siejamas su šeimos aplinka – tyrimų duomenimis, apie 94 proc. vaikų informaciją apie finansus gauna iš tėvų. Tačiau deramai įvertinus šių žinių svarbą gyvenime, visuomenėje būtina sudaryti kuo daugiau galimybių jų įgyti.

 

„Tėvų bendruomenėje pastebime tėvų kūrybiškų bandymų supažindinti vaikus su finansais – pinigų duoti ne pagal norus, o poreikį, kartu reguliariai planuoti kišenpinigių biudžetą ir t. t., – pasakoja A. Rusteikienė. – Tačiau tai, deja, tik išeitis iš padėties. Aukštą finansinio raštingumo lygį pasieksime tik įgyvendinę nuoseklų finansinį ir verslumo ugdymą – nuo pirmos iki dvyliktos klasės ugdymo įstaigose. Ypatingai svarbios ir finansinį raštingumą populiarinančios iniciatyvos, kaip Europos pinigų viktorina – smagu, kad galime prisidėti prie jos įgyvendinimo Lietuvoje.“

Dėl koronaviruso pandemijos Europos pinigų viktorina jau pernai patyrė pokyčių: teko atsisakyti minties surengti gyvas tarptautines jaunimo varžytuves Belgijos sostinėje Briuselyje, kur veikia konkursą inicijavusi Europos bankų federacija, vienijanti skirtingų šalių finansų sektoriaus asociacijas. Tačiau konkurso populiarumas dėl to nesumenko: virtualioje „Kahoot!“ platformoje viktorinos testai atsakyti daugiau kaip pusę milijono kartų. Vien Lietuvoje pernai ši viktorina sutraukė per 2000 mokinių.

 

Užtikrindama dalyvių saugumą ir laikydamasi tarptautinio solidarumo, Europos bankų federacija ir šiemet tarptautinį viktorinos finalą organizuos internetu. Jis planuojamas balandžio 20 d. ir vyks anglų kalba. Tris prizines vietas laimėjusios komandos išsidalins 5000 eurų biudžetą savo klasių iniciatyvoms.

 

Daugiau informacijos apie viktoriną bei bandomieji testai – viktorinos interneto svetainėje.

 

Lietuvos bankų asociacijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.