Pasiilgai kelionių? Rezervuok bilietą saugiai keliauti po žaliąjį gamtos pasaulį!

Sveiki visi, kuriems rūpi gamta ir mūsų Žemės planeta, kurie žino, kad tai, ką mes duosime savo ugdytiniams šiandien, atsilieps ateities kartoms! Suprantame, kad šiuo metu mokytojams naujų iššūkių metas, pasaulinė pandemija bando sujaukti visus planus, tačiau mes – keliausime! Atsižvelgiant į situaciją, dėl COVID-19 viruso, kelionės uždraustos, tačiau keliaudami saulėtu oranžiniu traukinuku po žaliąjį gamtos pasaulį mes esame saugūs!

Per ketverius metus sveikuolis oranžinis moliūgas įgijo daug bičiulių, išaugintų Lietuvoje ir užsienyje, labai sveikų ir naudingų augančiam organizmui. Tai – dekoratyviniai bei paprastieji moliūgai, iš jų sukurti traukinukai, linksmukai, meninės kompozicijos. Daug vaistinių savybių ir pavadinimų vaikai sužinojo augindami žoleles bei vaistinius augalus. Ugdytiniams tai puiki galimybė įgyti tiriamojo darbo įgūdžių: tyrinėjant augalų sėklas, daiginant bei stebint dygimą, tolimesnį daigo augimą. Saulėto oranžinio traukinuko bičiuliais tapo egzotiniai augalai. Vaikai susipažino su egzotinių augalų ir vaisių įvairove, dalijosi patirtimi, ieškojo informacijos apie įvairius šiltųjų kraštų vaismedžius ir vaiskrūmius knygose, vaizdo įrašuose, skanavo bei ragavo.

 

2020 metais saulėtas oranžinis traukinys jau saugiai juda ir kviečia švietimo įstaigų bendruomenes į žaliąjį gamtos pasaulį keliauti kartu su ugdytiniais, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas, tyrinėjant gamtą, patiriant atradimo džiaugsmą, siekiant gyventi švarioje ir jaukioje aplinkoje.

 

Šiemet tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinis-socialinis švietimo projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ švenčia 5-erių metų gimtadienį. O koks gimtadienis be draugų ir torto?!

Kviečiame prie projekto veiklų prisidėti švietimo įstaigų bendruomenes ir kartu patirti pažinimo džiaugsmą bei dalintis inovatyviomis bei aplinkai draugiškomis, saulėto oranžinio traukinio keleivių, idėjomis. Supažindinkite vaikus su daržo augalų – agurkų, burokų, morkų, pupų, žirnių, svogūnų, česnakų ir t. t., sėklų įvairove, o pasėję ir užauginę, stiprinkite imunitetą, valgydami daug daržovių, kad jokie virusai nekibtų. Projekto simboliui – moliūgui, iš išaugintų daržo augalų, sukurkite gimtadienio tortą. Kompozicijai galima naudoti įvairias daržoves užaugintas balkone, darže pas močiutę, kaime ar užmiesčio sodyboje… Svarbu, kad vaikai žinotų jų pavadinimus, maistines savybes, naudą žmogui. Sugalvokite smagių gimtadienio pramogų ir žaidimų, kad šventė taptų neišdildomų įspūdžių kupinu laiku.

 

Projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ trukmė: pradžia – 2020-04-22 (Tarptautinė motinos Žemės diena), pabaiga – 2020-11-13 (Pasaulinė gerumo diena).

Kviečiame visus, norinčius prisidėti prie „Saulėto oranžinio traukinio kelionės“ projekto, užpildyti paraišką ir atsiųsti el. pašto adresu ruta.projektai@gmail.com, iki birželio 30 d. Kiekvienas projekto dalyvis registruodamasis sutinka, kad projekto organizatoriai visas nuotraukas bei filmuotą medžiagą gali laisvai ir be atskiro sutikimo naudoti nekomerciniais tikslais. Registracijos formą ir nuostatus rasite čia.

 

Lai saulėta šypsena šildo visus keliaujančius per Lietuvą ir už jos ribų! Sveikatos visiems ir stipraus imuniteto!!!

 

Violeta Ringevičienė

Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ direktorė

Rasa Žiemienė

Direktorės pavaduotoja ugdymui

Rita Stulpinienė

Mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.