Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Judita Janušienė
,
logopedė
Irma Černajūtė-Martišienė
,
pavaduotoja ugdymui, laikinai vykdanti direktorės funkcijas

Karmėlavos lopšelis-darželis „Žilvitis“ jau antrus metus iš eilės mini Pasaulinės psichikos sveikatos dieną. Psichikos sveikata – tai emocinis, dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte (Lietuvos respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatymas).

 

Specialisčių komanda (logopedė Judita Janušienė, vyr. logopedė Alma Budnikaitė, psichologė Andželika Leikuvienė ir sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Černiauskienė) nuo pat ryto pozityviai nuteikė vaikučius, jų šeimos narius bei įstaigos bendruomenę. Jos įsikūnijo į jausmus (meilę, juoką, džiaugsmą) ir emocijas (emociukas).

Šiųmetinis Pasaulinės psichikos sveikatos dienos simbolis – gerumas. Atsižvelgiant į tai, tėveliams ir jų vaikučiams buvo dovanojami gerumo obuoliai, kuriais skatinome gebėjimą dalintis ir sveikai užkandžiauti. Iš „Gerumo dėžutės“ trauktos dienos sentencijos, o žaidžiant žaidimą „Širdelės takeliu“ tik dar kartą buvo įrodyta, kad tėvų, vaikų ir specialistų bendradarbiavimas grįstas pasitikėjimu ir orientuotas į bendrą tikslą – emocinę gerovę.

 

Bendrauti ir laiką leisti su mylimais žmonėmis, tai emocinis džiaugsmas, kuris puikiausiai atsispindi vaikų kūrybiniuose darbuose, kuriuose jie piešė „Šeimą“. Įstaigos lauko erdvėje vyko kūrybinių darbų paroda „Gerumo traukinys“.

Emocijos ir jausmai neaplenkė ir įstaigos bendruomenės. Specialisčių komanda nepaliko nei vieno darbuotojo be dovanos, šypsenos ir geros nuotaikos likusiai darbo dienai.

 

Kasmet didelį dėmesį skiriame vaikų psichinei sveikatai įstaigoje. Minint pasaulinę psichikos sveikatos dieną visa bendruomenė būna sutelkta bendram darbui kartu su pagalbos mokytojui specialistėmis. Tik vieningu, kasdieniniu, nuoširdžiu darbu stengiamasi, kad kiekvienas vaikas jaustųsi saugus ir mylimas ne tik tą dieną, bet ir visus metus. Pastaruoju metu ypatingas dėmesys skiriamas vaikų psichinės sveikatos stiprinimui, nes būtent vaikystėje formuojasi pamatiniai asmenybės pagrindai. Psichikos sveikata – viena didžiausių ir kartu pažeidžiamiausių vertybių šiuolaikinėje visuomenėje. Tai sveikatos dalis, kuri lemia mažo / jauno žmogaus gebėjimą pažinti pasaulį, bendrauti ir išreikšti savo jausmus. Ši diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo, prevencijos svarbą. Tai – saugumo jausmas, gera savijauta, stabili emocinė ir dvasinė būsena, leidžianti mažajam žmogui džiaugtis savo gyvenimu, ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį.

Gera daryti gerą!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.