Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Kristina Pakalnienė
,
Kauno Simono Daukanto prog-jos psichologė

Kauno Simono Daukanto progimnazijoje daug dėmesio skiriama mokinių socialiniam ir emociniam ugdymui (SEU): organizuojami „Išgyvenimo žygiai“, patyriminiai, komandos formavimo, psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimai. Kasmet minima ir Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šiais mokslo metais spalio 10 dienos rytą visi ateinantys pasitikti drąsinančiomis sentencijomis, šokiu, pakviesti dalintis šypsena. Šventinę atmosferą padėjo sukurti emocijų girliandos, skatinančios jaustis saugiai savo emocijų pasaulyje.

 

Antrus metus išgyvename pandeminę situaciją. Nelengva visiems. Ypač vaikams svarbu sunkiose situacijose prisiminti save stiprinančius, drąsinančius žodžius, rasti būdų, padedančių gerai jaustis, skirti laiko savo pomėgiams ir pozityviai žvelgti į ateitį. Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, vaikai žiūrėjo mokyklos psichologių Kristinos Pakalnienės ir Evelinos Palaitytės-Urbonės sukurtą vaizdo įrašą apie emocijas ir psichikos sveikatos stiprinimo būdus.

 

Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo patyriminiuose užsiėmimuose „Psichikos sveikatos stiprinimo būdai“: piešė fraktalus, gilinosi į savo piešinio spalvų ir formų reikšmes, išsakė idėjas, kaip stiprina savo psichikos sveikatą. Apibendrinant užsiėmimų ciklą, mokiniai buvo drąsinami pasirūpinti savo psichikos sveikata ir svarbiausių žmonių sąraše prisiminti paminėti save. Su vaikais aptarta, kur jie gali kreiptis, kai reikia psichologinės pagalbos ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

 

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo lopšelio-darželio „Ežiukas“ organizuotoje akcijoje „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną“ – kūrė „Emocijų medį“, dalijosi įžvalgomis apie emocijų sukeliamus malonius ir nemalonius pojūčius, apie palaikančią aplinką ir jaučiamą meilę, kiekvienas „augino“ savo psichologinės gerovės „medį“.

 

Ši diena kiekvienam bendruomenės nariui primena, kaip svarbu rūpintis savo psichikos sveikata, formuotis teigiamas nuostatas, empatiją ir norą padėti kitiems. Kiekvieną dieną atraskime, už ką galime būti dėkingi, mylintys ir pozityvūs.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.