Pasaulinė pašto diena Šiaulių lopšelyje-darželyje „Trys nykštukai“

Aistė Kvičiuvienė, Irlanda Strikienė
,
Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ mokytojos

Ar prisimenate, kada paskutinį kartą rašėte, o gal gavote… tikrą popierinį laišką į pašto dėžutę? Ar vaikai matė tokių laiškų – rašytų ranka, įdėtų į vokus, užantspauduotų?

 

Ruošdamosi paminėti Pasaulinę pašto dieną, mes, Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ logopedės Aistė Kvičiuvienė, Daiva Silkytė bei auklėtojos Irlanda Strikienė ir Vita Razienė, spalio 9-osios išvakarėse pasiūlėme vaikams parašyti laiškus tėvams: suklijuoti vokus, užantspauduoti pirštukais, o rytą, nešinas tokiu laiškeliu, kiekvienas pasitiktų tėvelius netikėtu siurprizu. Vaikams mintis patiko, tad darbo ėmėmės neatidėliodami.

 

Patikėkite, tas rytas prasidėjo nuostaba, širdies suvirpinimu, net ašaromis, nes vokuose slypėjo nuoširdūs ir stebuklingi žodžiai: „Myliu“, „Apkabinu“, „Geros dienos“, „Daug šypsenų“. Mažiausiųjų vaikų vokuose buvo atspausti pirštukai, delniukai. Mamos ir tėčiai buvo nuoširdžiai nustebę. Vaikai džiaugėsi tėvų reakcija, kai šie, perskaitę laiškelį, juos stipriai apkabino, išbučiavo, pamylavo. Mamos sakė, jog yra pačios laimingiausios, kad laiškelį pakabino ant šaldytuvo arba paslėpė rankinėje, jog galėtų bet kada perskaityti. Tai geros dienos pradžia!

 

Rytui įsibėgėjus, vaikai kartu su pedagogėmis stebėjo organizatorių paruoštą pristatymą apie paštą, ten dirbančius žmones, sužinojo, kaip keliauja laiškai, daug naujų žodžių, susijusių su paštu. Vaikai apžiūrėjo įvairiausių pašto ženklų bei sukūrė savo. Dabar darbai eksponuojami parodoje. Lankydami parodą grupėmis, vaikai stebi, analizuoja, aptaria pašto ženklus, yra net pasiryžusių juos kolekcionuoti, o kai kurie nutarė tapti dailininkais.

 

Šis Pasaulinės pašto dienos minėjimas virto mažu projektu, paskatinusiu vaikus domėtis raidėmis, raštu, laiškais, „tapti“ pašto ženklų dailininkais ar kolekcionieriais. Džiaugiamės pavykusia edukacine veikla.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.