Pasakyk pasauliui „Labas“

2020–2021 m. m. Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ „Žirniukų“ grupės vaikai kartu su mumis, socialine pedagoge Ingrida Jočiene, logopede Jurgita Balčiūnaite-Čėsniene, grupės auklėtoja Rima Atraškevičiene, įsitraukė į tarptautinį projektą „Pasakyk pasauliui labas“ (angl. „Say hello to the world“). Partneriais tapo Kroatijos Zagrebo miesto lopšelis-darželis. Šio projekto tikslas – skatinti vaikus per įvairias įdomias veiklas susipažinti su kitų šalių (ir pristatyti savo šalies) įžymiais žmonėmis, istoriniais objektais, kultūra ir papročiais, stiprinant ryšius tarp skirtingų tautų, ugdant toleranciją.

 

Projektą sudarė penkios temos pagal „Penkių pirštų“ programą: „Aš“, „Aš ir mano šeima“, „Aš ir mano darželis“, „Aš ir mano miestas“, „Aš ir mano šalis“. Įgyvendinome tik tris iš penkių prisijungimų. Tam sutrukdė COVID-19 pandemija. „Zoom“ susitikimų metu vaikai vieni kitiems prisistatė šokdami savo šalies liaudies šokius, dainuodami dainas, mokėsi kitos kalbos pagrindinių žodžių, pasakojo apie save ir savo šeimą bei savo pomėgius. Kroatai buvo parengę filmuotą medžiagą apie savo darželį, kuris įsikūręs netoli parko ir turi daug edukacinių erdvių lauke. Žaidėme žaidimą „Surask draugų miestą“ žemėlapyje – kroatai ieškojo Šiaulių, o mes – Zagrebo, kūrėme miesto maketus. Uždavėme mįsles, kuo Šiauliai išsiskiria iš kitų miestų. Kad lengviau būtų įminti – grupėje turėjome užuominas – dviračius bei saldainių popierėlių gyvatėlę (nes Šiauliai turi garsų saldainių fabriką „Rūta“ ir yra vadinamas dviračių miestu). Matavome atstumą tarp šalių, lyginome jas, ieškojome panašumų ir skirtumų aptariant metų laikus, orus, gamtą. Neliko nepaminėti žymūs Lietuvos lankomi objektai: Gedimino pilis, senamiestis, Kryžių kalnas, Gintaro muziejus ir t. t. Vaikai iš Kroatijos buvo surengę savo šalies įžymių objektų parodą – rodė savo pieštus piešinius ir juos pristatė. Susitikimų metu pristatėme vieni kitiems kurtas šalių vėliavas netradiciniais būdais.

 

Šis projektas buvo nauja patirtis tiek vaikams, tiek pedagogams, skatino domėtis savo krašto ir kitos šalies tradicijomis ir kultūra. Buvo ugdoma tolerancija, pagarba kitoms tautoms. Tai buvo nuostabios akimirkos, kupinos džiaugsmo, gerų emocijų ir naujų patirčių vaikams.

 

Rima Atraškevičienė, auklėtoja

Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė, logopedė

Ingrida Jočienė, socialinė pedagogė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.