Pasakojimas kuriant 3D knygas

Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis dalyvauja tarptautiniame „Erasmus+“ programos projekte KA229 „Pasakojimas yra menas” (angl. „Story Telling is an Art“). Kovo pirmąją savaitę įvyko jau penktasis šio projekto mobilumas – šįkart mūsų šalyje. Dėl pandeminės situacijos daugelio partnerių sutarimu vizitas Lietuvoje buvo virtualus.

 

Užsienio šalių partneriams iš Maltos, Italijos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos pristatėme Lietuvą, įdomiausius faktus apie ją, šalies švietimo sistemą, Šiaulius, Meškuičių miestelį ir jame esantį lopšelį-darželį. Užsienio partneriai gražių žodžių negailėjo juos labiausiai nustebinusioms mūsų lopšelio-darželio lauko ir vidaus edukacinėms erdvėms, šiuolaikiškai įrengtoms grupėms. Pastebėtas ir įvertintas lopšelio-darželio bendradarbiavimas su kitomis miestelio įstaigomis ir gyventojais. Projekto dalyviai apsilankė virtualioje meškuitietės Dalijos Ulinskienės sukurtų lėlių ir kitų rankdarbių parodoje.

 

Mobilumo mūsų ugdymo įstaigoje tema buvo pasakojimas kuriant 3D knygas. Kadangi 3D knygos Lietuvoje nėra labai populiarios, mūsų komandai teko daug domėtis ir ieškoti informacijos. Pirmiausia, supažindinant vaikus su 3D knygomis, įsigijome šios rūšies knygučių, 3D pieštukų, stalo teatrą, naudojome kompiuterinės programėlės su 3D efektais. Tada vaikai, kurdami pasakojimus ir juos iliustruodami, pagamino savo 3D knygutes.

 

Siekiant tobulinti 3D knygų kūrimo įgūdžius, vaikai dalyvavo rašytojo, dailininko ir iliustratoriaus Pauliaus Juodišiaus edukacijoje. Kurdami knygas vaikai fantazavo, pasakojo nebūtas istorijas ir apibūdino savo pasakų personažus.

 

Mokytojų ir vaikų bendras darbas – virtualios 3 D knygų kūrybinės dirbtuvės buvo pristatytos projekto partneriams. Tiesioginio susitikimo metu edukaciją vedė lietuvė knygų vaikams autorė, iliustruotoja Elena Selena, su kuria mokytojai užmezgė ryšius, besidomėdami erdvinių knygų kūrėjais. Elena gyvena Paryžiuje ir kuria erdvines knygas vaikams, kurias leidžia viena didžiausių prancūzų ir užsienio grožinės literatūros leidyklų „Gallimard“.

 

Projekto partneriams pristatytos mokytojų išbandytos ir ugdymo procese taikomos kompiuterinės programėlės knygų kūrimui.

 

Pasiruošimo ir darbo ruošiantis šiam mobilumui buvo daug, tačiau rezultatas džiugina. Mokytojai patys susipažino ir įvaldė 3D knygų kūrimo metodiką, ją sėkmingai taiko ne tik dirbdami su vaikais, bet savo patirtimi pasidalijo ir su kolegomis iš užsienio šalių. Nors lopšelio-darželio mokytojų kolektyvas nedidelis, bet visų pastangomis ir komandinio darbo dėka mobilumas sėkmingai įgyvendintas.

 

Šiaulių r. Meškuičių l.-d.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.