Parodos mus džiugina

Eglė Kraujalienė
,
mokytoja

Kauno lopšelis-darželis „Žingsnelis“ nori pasidžiaugti ir pasidalinti savo idėjomis išnaudojant ir pasitelkiant į pagalbą netradicinę erdvę ir aplinką – Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelio“ šiltnamį.

 

Kaip žinome, šiuo sunkiu laikotarpiu tėveliai ar ugdytiniai negali laisvai vaikščioti po įstaigos erdves. Taigi Kauno lopšelis-darželis „Žingsnelis“ tėveliams ir ugdytiniams pasiūlė bendradarbiauti ir patiems apsilankyti darželio erdvėje, parodose saugiai pasitelkiant į pagalbą šiltnamį, kuris pas mus atsirado gan nesenai, o idėjų turime labai daug, jas įgyvendinti galime ne tik vasarą, bet ir žiemą? Taigi darželio šiltnamyje vyko ir vyksta puikios parodos įtraukiant visą bendruomenę.

 

„Moliūgų fiesta“ – rudenėlio gėrybių dovanojamos dovanos. Tėveliai ir ugdytiniai nešė moliūgus ir kūrė šiltnamyje tikrą parodą „Moliūgų fiesta“, pasitelkiant rudenėlio dovanotą moliūgą, jį papuošiant ar išskaptuojant. Taip šiltnamyje įvyko tikra „Moliūgų fiesta“. Ugdytiniai džiaugėsi kartu su tėveliais, pedagogais savo nepaprasta paroda. Šia proga organizavome ir respublikinę virtualią nuotraukų parodą „Moliūgų fiesta“. Norime pasidžiaugti, kad parodoje dalyvavo daugiau nei 300 ugdymo įstaigų su tėveliais, ugdytiniais ir pedagogais.

 

Darželio bendruomenė organizavo ir telkė bendruomenę ne tik į „Moliūgų fiesta“, bet ir į „Žibinto dienos“ parodą, taip paiminėjant Šv. Martyno dieną. Ugdytiniai su tėveliais ir pedagogais gamino iš stiklainių ir įvairia technika puošė ir gamino lauko žibintus. Juos kabinome šiltnamio erdvėje. Tėveliai, pedagogai, ugdytiniai tą vakarą galėjo pasidžiaugti paroda, kuri nešė mums gėrį, šilumą ir šviesą. Smagu pedagogams matyti ir stebėti, kaip ugdytiniai ima savo tėvelius už rankos ir veda į mūsų pačių sukurtas nuostabias parodas. O jau ugdytinių emocijos stulbinamos ir nepakeičiamos…

 

Šiuo metu organizuojama kita paroda – „Kalėdų Eglutės iš antrinių žaliavų“. Ir vėl mes galėsime pasidžiaugti mūsų sukurtais darbeliais ir nepaprastais kūriniais artėjant Šv. Kalėdoms.

 

Taigi smagu, kad mūsų bendruomenė yra susitelkusi, aktyvi ir dalyvaujanti panaudojant netradicinę aplinką. Taip mes kiekvienas galime pasidžiaugti dar neatrastais ar sukurtais darbeliais.

 

Nors ir Lietuvoje ir visame pasaulyje šiuo metu yra nepaprasta situacija, tačiau mes galime pasidžiaugti ir pasidalinti vieni su kitais savo kūrybiškumu, tolerancija, bendravimu ir bendradarbiavimu ugdant mūsų pačius mažiausius vaikus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.