Parodoje – A. Gursko kaligrafija

Albertas Gurskas – kaligrafas, pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Jis – Vilniaus dailės akademijos profesorius. Savo kūrybinėje, pedagoginėje ir visuomeninėje, edukacinėje veikloje A. Gurskas paliko ženklių pėdsakų. Ryškiausi – kaligrafijos srityje: sukurta lietuviškoji kaligrafijos mokykla, parengtas ir išleistas metodinis leidinys „Kaligrafijos ir šrifto pagrindai“, sukurta daug originalių kaligrafinių kompozicijų.

 

Šioje parodoje naujausia profesoriaus A. Gursko kūrybos dalis. Eksponuojami darbai sukurti nuo 2008 m., iš kurių dauguma – 2017-aisiais. Ekspozicija žiūrovams leis pajusti autoriaus meistriškumą, nuoširdumą, įvairiapusiškumą, dėmesį Lietuvos kultūrai, Lietuvos istorijai ir pagarbą žiūrovui. Parodoje sutiksite Viktorija Daujotytės, Bronio Railos, Justino Marcinkevičiaus, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Vandos Juknaitės, Jono Mikelinsko, Romualdo Granausko, Vytauto Mačernio ir kitų lietuvių autorių kūrybos tekstus.

 

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje planuojami susitikimai su autoriumi „Pašnekesiai: Albertas Gurskas“, per kuriuos jis pristatys savo kūrybą, papasakos apie parodą.

Paroda skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Organizatorius – Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija.

 

Parengta pagal Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Elzė

    Žaviuosi jo kaligrafija, ji nuostabi! Tai meno kūriniai, tuo labiau, kad šis raštas baigia sunykti, nes mygtukų spaudimai visai sunaikins rankraštį, dailyraštį, o ką bekalbėti apie menišką rašymą. Tai menas, kuris liks visiems amžiams. Sėkmės menininkui ir dar daugiau naujos kūrybos!