Paroda „Poligonas“

Rasa Prišmontienė
,
„Saulėtekio“ gimnazijos dailės mokytoja metodininkė

Jau penktą kartą Šiaulių „Saulėtekio“ ir Šiaulių universiteto gimnazijos organizuoja parodą „Poligonas“, kurioje savo kūrybą pristato miesto abiturientai, išlaikę menų (dailės) krypties mokyklinį brandos egzaminą.

 

Egzamino darbe, kuriam abiturientai rengiasi ilgą laiką ir kurį atlieka labai atsakingai, atsiskleidžia jauno žmogaus pasaulis. Jaunimą domina viskas: aplinkosauga, savęs ieškojimai, santykis su tikru gyvenimu, su pasirenkama profesija. Tai liudija ir darbų pavadinimai: Viktorijos Rimkutės komiksas „Nušvitimas“ (išleista knyga), Skaistės Baikaitės „Balansas“, Rugilės Truncytės „Mistiniai sargai“, Indrės Motiejūnaitės „Įkalinti neamžinybėje“, Liutauro Suvorovo „Savęs ieškojimas“, Ernestos Pranytės „Jos vardas – Gamta…“, Karolinos Rudzinskaitės „Optinės iliuzijos langelis“, Luko Bičiūno „LukSimUk. FF9933“, Kamilės Dovidauskytės „Buitis. Saikas“. Vardyti būtų galima ilgai, bet geriau pamatyti kūrinius. Kiekvienas darbas – įdomus, pasakojantis savo istoriją. Labai plati pasirinktų technikų įvairovė – tradicinė (staklinė) ir skaitmeninė grafika, tapyba, keramika, fotografija.

 

Šiais metais parodoje dalyvauja Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija (mokytoja Rasa Prišmontienė), VšĮ Šiaulių universiteto gimnazija (mokytoja Aurelija Alijošienė), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija (mokytojai Voldemaras Barakauskas, Rinaldas Damskis, Justina Šaltė, Aida Juškaitė, Janina Budrienė), Šiaulių suaugusiųjų mokykla (mokytoja Rūta Povilaitienė), Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija (mokytoja Jolita Šlivinskienė). Iš viso 30 abiturientų pristato 44 darbus.

 

Lietuvoje madinga važiuoti į užsienį semtis patirties, bandyti ją mechaniškai perkelti į mūsų švietimo įstaigas. Retai tai duoda laukiamų rezultatų. O štai mūsų pačių sukaupta patirtis ignoruojama. Galimybė savo kūrybą pristatyti vietovėje, kurioje praleidai pirmuosius gyvenimo metus, subrendai, pasirengei gyvenimui, bendruomenei, yra vertybė. Ir vertybė – ne tik autoriui. Jausdamas, kad yra vertinamas, jaunas žmogus ne taip lengvai rinktųsi emigraciją, matydamas, kad yra svarbus, ryžtingiau ieškotų galimybių likti tėvynėje. Kita vertus, visuomenė taip pat neturėtų taip lengvai ir abejingai atsisveikinti su potencialiais, jaunais, darbo rinkai beveik pasirengusiais darbuotojais. Ir čia didžiausias priekaištas meno galerijų kuratoriams, kurie neriasi iš kailio, siekdami pristatyti kuo daugiau ir iš kiek galima toliau atsivežtų „legionierių“. Lyg ir pamirštama, kad visus juos (jei tikrai verti dėmesio) galima rasti internete. O štai mūsų mieste užaugęs ir kuriantis jaunuolis turi tenkintis egzaminų komisijos dėmesiu. Gal metas keisti požiūrį į jauną žmogų ir jo kūrybą? Neatimkime iš jaunimo galimybės pasidalyti pasiektu rezultatu su bendruomene.

 

Norisi, kad ši paroda sulauktų ne tik joje dalyvaujančių mokinių, mokytojų, mokyklų administracijos dėmesio, bet būtų ir mūsų miesto garbės reikalas. Be to, ją aplankyti ypač naudinga būsimiems abiturientams, galvojantiems rinktis menų egzaminą.

Parodą galima aplankyti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos didžiojoje skaitykloje iki birželio 18 d. (šeštadienį ir sekmadienį nedirba).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.