Parengiamosios klasės mokiniai projekte „Augu sveikas ir stiprus“

Agnė Jurelė
,
parengiamosios klasės mokytoja

Gegužės mėnesį Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro parengiamosios klasės mokinukai dalyvavo projekte „Augu sveikas ir stiprus“. Projekto tikslas – priminti mokiniams, kaip reikia maitintis, kad augtų sveiki ir stiprūs.

 

Per pasaulio pažinimo pamokas buvo aptarta, ką sveika valgyti, kodėl svarbu valgyti tuo pačiu metu. Mokiniai užpildė apklausą „Savaitgalio meniu“, Smart lentoje pažymėjo, ką reikia / nereikia valgyti, jei nori augti veikas ir stiprus, o iš maisto produktų paveikslėlių suklijavo sveikos mitybos lėkštę. Taip pat buvo atlikti eksperimentai su vandeniu ir druska, cukrumi ir mielėmis, „Coca-cola“ ir „Mentos“ ledinukais, „Coca-cola“ ir daktariška dešra (išsiaiškinta, kodėl ir kaip viskas vyksta).

 

Per lietuvių kalbos pamoką mokiniai sudarė pusryčių, pietų ir vakarienės sekos žemėlapius, kuriais galės naudotis gamindami sveikus patiekalus, kad augtų sveiki ir stiprūs.

 

DPV veikloje  „Sukurk, gamink ir degustuok“, mokiniai iš atsineštų daržovių ir vaisių sukūrė kompoziciją „Augu sveikas ir stiprus“, o po to gamino ir degustavo sveikus daržovių ir vaisių kokteilius.

 

Matematikos „Vanduo – gyvybės šaltinis“ veikloje, mokiniai suskaičiavo, kiek vandens stiklinių išgeria per dieną, gautus klasės mokinių statistinius duomenis surašė į dažnių lentelę bei juos pavaizdavo stulpelinėje diagramoje „Išgertos vandens stiklinės per dieną“. Naudodamiesi  nubrėžtos diagramos duomenimis atsakė į klausimus.

 

Muzikos „Dainuoju gestais“ veikloje, mokiniai atliko dainelę „Vaisiai ir daržovės“.

 

Projekto metu mokiniai ne tik sužinojo ir pagilino savo turimas žinias, ką reikia daryti, kad augtų sveiki ir stiprūs, bet ir jomis pasidalino su kitais mokyklos bendruomenės nariais: viso projekto veiklas apibendrinantis stendas „Augu sveikas ir stiprus“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.