„Papuošiu darželį pavasariniais žiedais“

Audronė Markevičienė
,
Vilniaus lopšelio-darželio „Žibutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Liaudies išmintis teigia: „Ruošk žiemai roges vasarą“. Vilniaus lopšelio-darželio „Žibutė“ bendruomenė ruošiasi pavasariui rudenį. Pasiraitoję rankoves tiek pedagogai, tiek vaikai kibo į darbus rugsėjo 28–30 dienomis. Vieni kastuvais sukasė žemę, kiti grėbliukais ją išpureno, išrinko piktžoles. Tokiu būdu paruošiame dirvą gėlių svogūnėliams – tulpėms ir narcizams.

Prieš sodindami, vaikai dar kartą apžiūrėjo iš namų atneštus gėlių svogūnėlius, palygino, kurie didesni, kurie mažesni, suskaičiavo, kokiame maišelyje svogūnėlių skaičius didesnis. Grožėdamiesi žiedų nuotraukomis, pabandė įsivaizduoti, kaip gražiai pavasarį sužydėję atrodys žiedai… didelė žiedų pieva.

 

Atėjus metui sodinti, vaikai kruopščiai dėjo svogūnėlius į jiems paruoštas duobutes, primindami vienas kitam, kokia teisinga svogūnėlio padėtis turi būti, kad pavasarį jam lengviau būtų išleisti daigelį į saulę. Gėlių svogūnėliai pasislėpė purioje žemėje ir pamažu ruošiasi žiemos miegui, kad pavasarį nudžiugintų savo spalvomis ir kvapais.

Belieka sulaukti pavasario!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.